Bornova sokakları ıhlamur kokacak

Bornova Belediyesi ilçeyi çiçekli ağaçlarla donatıyor.

BELEDİYE 16.02.2020, 16:45
Bornova sokakları ıhlamur kokacak

Bornova Belediyesi ilçenin dört bir yanını manolyadan akasyaya, ıhlamurdan turunca birbirinden güzel ağaçlarla renklendiriyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Kasım, Aralık ve Ocak olmak üzere üç ayda 3 bin fidanın dikimini gerçekleştirdi. Mart ayı sonunda kadar bu sayı 5 bine çıkarılacak.

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, yıllardır yeşil renginin Bornova ile özdeşleştiğini hatırlatarak, “Bornova eskiden bu yana İzmir'in en güzel ve en yeşil ilçelerinden biridir. Ancak plansız şehirleşme ağaç varlığımızı olumsuz yönde etkilemiş, Bornova'nın ağaç sayısı hızla düşmüştü. Biz bunu geri çevireceğiz. Bornova çocukluğumuzdaki gibi yemyeşil olacak ve ıhlamur kokacak’’ dedi.

DİKİMİ YAPILAN TÜRLER

Manolya, akasyaya, jakaranda, turunç, süs eriği, katalpa, kızıl çam, fıstık çamı, çınar, çınar yapraklı dut, erguvan, ıhlamur, orkide, oya, top akasya, zakkum, soffora, kurt baharı, tesbih ağacı, güvey feneri, mavi servi, kara servi, leylandi ve akçaağaç.

Yorumlar (2)
palmiye dikilmesin 9 ay önce
çok güzel fikir ıhlamur agacı dikilmesi..palmiye agacını yasaklamalı.ne kuşlara faydası var kuşlar yuva yapamıyor üstüne konamıyor, nede insanlara gölgesi var hiçbir faydası yok palmiyenin
Nesrin Çetin 9 ay önce
Defne ile ceviz ve badem ağaçları da olmalı 235 sokak ile234/2 sokağın birleştiği yerde boş kalmış ağaç yerleri var oralara da ıhlamur ve defne dikilirse çok iyi olur
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
16°
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?