Bornova pazarlarında sıkı önlemler

Bornova Belediyesi ilçe genelinde kurulan pazarlarda koronavirüse karşı aldığı sıkı güvenlik önlemlerini aralıksız sürdürüyor. Tedbirler kapsamında Zabıta Müdürlüğü ekipleri, pazar esnafı ve vatandaşlara HES Kodu sorgulaması yaparken, sigara yasağı, maske kullanımı, sosyal mesafe ve temizlik konularında uyarılarda bulunuyor. Yeni Özkanlar Pazaryerinde kurulan İkici El Eşya Pazarında yapılan denetimlere Bornova Kaymakamı Fatih Genel, İlçe Emniyet Müdürü Gülden Türkal ve İlçe Jandarma Komutanı Sadık Yazan’da katıldı.   

BELEDİYE 19.12.2020, 09:33
Bornova pazarlarında sıkı önlemler

Koronavirüs salgınının halkın yoğunlaştığı alanlarda artışını önlemek ve semt pazarlarındaki yoğunluğu azaltmak adına alınan tedbirler çerçevesinde pazar alanının girişlerinde Zabıtalar HES kodu sorgulaması yapıyor. Pazar esnafı ve vatandaşları tek tek gezerek maske sosyal mesafe ve dezenfektan gibi konularda uyarılarda bulunuyor. 

Pazar yerlerinin kurulması ve işleyişine yönelik alınan önlemleri yerinde inceleyen Kaymakam Genel, pazar esnafı ve vatandaşlarla görüşerek,  virüsün yayılımı, etkileri ve bunu azaltacak tedbirleri anlatarak uyarılarda bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner218
Günün Karikatürü Tümü
banner96
29°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?