Bornova'da Başkan İduğ’dan 23 Nisan konvoyu!

23 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, koronavirüs salgını nedeniyle ilan edilen sokağa çıkma yasağa rağmen Bornova’da Belediye araçlarından oluşan konvoy ve bando eşliğinde coşkuyla kutlandı. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ’un çağrısı ile saat 19.20’de İzmir Marşı’nı söyleyen Bornovalılar, 21.00’de tüm Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi İstiklal Marşı’nı haykırdı.

BELEDİYE 24.04.2020, 09:47 24.04.2020, 09:52
Bornova'da Başkan İduğ’dan 23 Nisan konvoyu!

1965 model üstü açık bir araç ile kent turuna çıkan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, eşi Ufuk İduğ’la birlikte vatandaşları selamladı, bayramlarını kutladı. 23 Nisan’ın 100. yüzüncü yıl coşkusu Atatürk Mahallesi’nden Çamdibi’ne, Pınarbaşı’ndan Doğanlar’a tüm ilçeye yayıldı. Belediye bandosu eşliğinde gerçekleşen turda, Bornovalılar marşlara ellerindeki Ayyıldızlı bayraklarla balkonlarından eşlik etti.

Balkonlarda 23 Nisan coşkusunu yaşayan vatandaşlara seslenen Başkan Mustafa İduğ, “Koronavirüs salgını nedeniyle yaşadığımız bu sıkıntılı süreçte özel bir organizasyonla Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutlamak istedik. Belki sokağa çıkıp yüzüncü yıl coşkusunu gönlümüzce yaşayamıyoruz ama sizin enerjinizi hissedebiliyorum. Büyük Atatürk bu bayramı çocuklara emanet etti çünkü çocuk gelecektir. Çocuklarımızı korursak, vatanımızı ve geleceğimizi de korumuş oluruz. Çocuklarımızı Atatürkçü ve Cumhuriyetçi bireyler olarak yetiştirelim” diye konuştu.

Yorumlar (1)
orucu kim tutuyor 1 yıl önce
cebinde parası olup,istedigini alıp dolabına koymuş 15 saat sonra tıka basa yiyenmi ,ömür boyu kıt kanaat geçinen,hayatında mükellef bir sofrayı kendisine ve ailesine kuramadan göçüp gidenlermi oruç tutuyor.fakir zaten 12 ay zorunlu,kısıtlı oruçlu durumda.kapitalist sistemin rahatının güvenligi içinmi acaba oruç.. Din, fakirler zenginleri öldürmesin diye vardır. Napolyon Bonapart.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
26°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?