Bornova Belediyesi atık yağların zararlarını çocuklara anlatıyor

Bornova Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen “Bitkisel Atık Yağ Toplama Kampanyası” kapsamında okullara verilen eğitimler devam ediyor. Bornova Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü’nden uzmanlar okullarda öğrencilere atık yağların doğaya verdiği zararları anlatarak geri dönüşüme kazandırılması için yapılması gerekenler hakkında bigi veriyor.Bornova Belediyesinin her yıl okullar arasında düzenlediği Bitkisel Atık Yağ Toplama Kampanyası’nın ödülleri ise Dünya Çevre Haftası’nda sahiplerini bulacak.

BELEDİYE 22.01.2016, 12:15 22.01.2016, 12:15
Bornova Belediyesi atık yağların zararlarını çocuklara anlatıyor

Bornova Belediyesi’nin  16 Mayıs 2016 tarhinde son bulacak olan “Bitkisel Atık Yağ Toplama Kampanyası” çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda okullarda eğitim seminerleri düzenleyen uzmanlar, çocuklara çevre bilincini aşılıyor. Okullarda düzenlenen eğitimlerle atık yağların zararları ve geri dönüşümü konusunda bilgi veriyor.

Seminerlerde, öğrencilerin çevre bilincini geliştirmek ve çevreye zarar vermeden yaşama anlayışını hayata geçirmek için başlatılan ödüllü Bitkisel Atık Yağ Toplama Kampanyası hakkında da bilgi verildi. Atık yağların doğayı kirletmeden biodizel ve bioelektriğe dönüştürelebileceği anlatıldı.

""Ödüllü kampanya

Bornova Belediyesinin her yıl okullar arasında düzenlediği Bitkisel Atık Yağ Toplama Kampanyası’nın ödülleri ise Dünya Çevre Haftası’nda sahiplerini bulacak. En fazla miktarda bitkisel atık yağı toplayarak birinci olan İlkokul ve ortaokula birer adet projeksiyon cihazı ödülü verilecek. İkinci olan okula bir adet yazıcı, üçüncü olan okula ise bir adet fotoğraf makinesi hadiye edilecek. Kampanyaya katılan okullar bitkisel atık yağları toplayıp hediyeler kazanırken, yağların çevreye zarar vermeden lisanslı firmalarca geri dönüştürülmesi sayesinde çevrenin korunmasına da katkı sağlamış olacak.

Yorumlar (2)
Gülcan Erdem. 4 yıl önce
Açık ve net anlatılmış önemli bir sorunumuz bu... İçimiz yanıyor,konuştukça. İçimiz yanıyor,yazdıkça ve içimiz yanıyor okudukça. Canavar ise büyüdükçe büyüdü. Elinize sağlık,duyarlılığınız için teşekkürler.
Yusuf Erdinç 4 yıl önce
Yazının içeriği çok güzel tam da günümüzün yanlış uygulamalarına atıfta bulunuyor
Örgütlü toplumlar daima başarılı olmuşlardır. Hele Demokrasilerin olmazsa olmazdır. Yanlış uygulamalara demokratik tepkilerimizi göstermek durumunda olmalıyız, yoksa içinde bulunduğumuz durumları yaşarız, maalesef toplumun önemli bir bölümü payına düşen rantı aldığı için umursamaz bir duruma gelmiştir. Ama unutmasınlar ki olumsuzluklar bir gün onların da kapısını çalacaktır. Sağlıkla kalın..
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
26°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?