Beşkapılar Kalesi, kapılarını sanata açtı

İZMİR'in Foça İlçesi'nde yaz aylarında sanat galerisi olarak kullanılan Foça Beşkapılar Kalesi, yeni sezona, geleneksel Foça Belediyesi Resim Kursu Yılsonu Sergisi'nin açılışıyla başladı.

BELEDİYE 26.06.2016, 10:34 26.06.2016, 12:19
Beşkapılar Kalesi, kapılarını sanata açtı

Foça Belediyesi'nin amatör ve profesyonel sanatçıların eserlerini sergilemesi için otantik yapısını koruyarak sanat galerisi haline getirdiği 'Beşkapılar Kalesi', kapılarını 8'inci kez sanatseverlere açtı. Foça Belediyesi Resim Kursu Yılsonu Sergisi'nin açılışına, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, belediye meclis üyeleri, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kemal Bulut, sanatçılar ve sanatseverler katıldı.

Başkan Demirağ, Resim Kursu Eğitmeni Ayşe İnceoğlu'na emekleri için teşekkür etti. Başkan Demirağ, "Sanatsal kursları açmaktaki öncelikli amacımız, bu kurslar aracılığıyla birlik, beraberliği sağlamak ve arkadaşlık ortamı yaratmaktır. Değerli kursiyerlerimizin emekleri, kıymetli hocamız Ayşe İnceoğlu eğitmenliğinde değerlendirildi ve bu sergiyle taçlandı. Tarihi bir mekanda bu serginin açılması, ayrıca öneme sahip. Foça'mıza özgü Siren Kayalıkları, foklar, taş evler ve benzeri tarihi ve doğal güzellikler, ustalıkla resmedilmiş. Foça bir sanat kentidir. Geçmişten bugüne birçok medeniyete ev sahipliği yapmış güzel Foça'mızda, gelecek nesillere de bu güzel mirası koruyarak aktarmak amacındayız" dedi. Sergide, 25 kursiyerin yaptığı esere yer verildi. Serginin kapıları 15 gün boyunca sanatseverleri ağırlayacak, ardından Beşkapılar Kalesi'nde amatör ve profesyonel sanatçıların eserleri sergilenecek. Bu eserler de 10 günde bir yenileriyle değişecek. Sergilenen eserlerin satışının da yapılacağı Beşkapılar Kalesi Sanat Galerisi, Ağustos ayı sonuna dek, haftanın 7 günü, 19.00- 24.00 saatleri arasında ücretsiz ziyaret edilebilecek.

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
18°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?