Bergama'da muhteşem final

81 yıldır kesintisiz olarak devam eden Türkiye'nin ilk yerel festivali tarihi Bergama Kermesi muhteşem bir final ile sona erdi.

BELEDİYE 22.05.2017, 14:03 22.05.2017, 14:03
Bergama'da muhteşem final

81 yıldır kesintisiz devam eden Bergama Kermesi’nin son günü Kozak Günü etkinlikleri ile başladı. Karadeniz’in efsane grubu İmera birbirinden güzel şarkıları ile Kozaklıları coşturdu. Geleneksel kapanış korteji ile devam eden etkinlikler konuk ekiplerin halk oyunları gösterileri ile devam etti. Cumhuriyet Meydanı’nda Kermes’in kapanış konuşmasını gerçekleştiren Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; “Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bize armağanı olan Bergama Kermesi’nin son gününde, kermese sahip çıkan Bergamalılara teşekkür ediyorum. Sizlerin sahip çıkmasıyla 81 yıllık bir miras 81 yıldan bu yana büyük bir onurla ve coşkuyla yaşatılmaya devam ediyor. Bu büyük organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

81.Uluslararası Bergama Kermesi son gününde pop sanatçısı Emre Altuğ konseri ile gençlere Cumhuriyet Meydanı’nda coşku yaşatırken, tarihi Asklepion Antik Tiyatro’da sahne alan Genco Erkal ve Tülay Günal tiyatro severlere adeta büyüledi.

Dostlar Tiyatrosu’ndan Genco Erkal ve Tülay Günal’ın sahnelendirdiği “Güneşin sofrasında Nazım ile Brecht” adlı büyüleyici tiyatro oyunu izleyiciler tarafından çok beğenildi. Oyun dakikalarca ayakta alkışlanırken Genco Erkal ve Tülay Günal’a parşömen kâğıdına baskılı Nazım Hikmet resim ve şiiri armağan edildi. Katılımlarından dolayı Genco Erkal ve Tülay Günal gecenin anısına Bergama’nın UNESCO Dünya Mirası’na girmesini simgeleyen birer plaket veren Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; “Dostlar Tiyatrosunu yeniden burada izlemekten dolayı çok mutluyuz. Önümüzde ki kermeslerde de yeniden bir araya geleceğiz” dedi.

Tarihi Bergama Kermesi’nde yaşanan bir diğer coşkuda Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı’nın Euroleague'de Final-Four’da şampiyon olarak Türkiye’ye yaşattığı gurur oldu. Bergamalılar final heyecanını BerKM açık hava sinemasında yaşadı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?