'Belediyeden 7 bin 134 TL maaş alan vasıfsız insan’: Soyer'den Ekşi Sözlük yazarına yanıt!

İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketi İZENERJİ ile Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu'na (DİSK) bağlı Genel-İş İzmir 2 No’lu Şube arasında imzalanan toplu sözleşme ile evli ve 2 çocuğa sahip işçilerin eline sözleşmenin birinci yılında sosyal yardımlar, yol ve 300 TL alışveriş kartı dahil 7 bin 134 TL ile 7 bin 522 TL arasında ücret geçmesi kararı alındı. İşçilerin alacağı maaşı eleştiren bir Ekşi sözlük yazarına ise yanıt Başkan Soyer’den geldi. Soyer, ‘’ Ülkemizdeki asgari ücret, mühendis, doktor maaşları düşük; işçilerimizinki yüksek değil.’ dedi.

BELEDİYE 02.07.2021, 16:48 02.07.2021, 16:54
'Belediyeden 7 bin 134 TL maaş alan vasıfsız insan’: Soyer'den Ekşi Sözlük yazarına yanıt!

İZ GAZETE - İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZENERJİ bünyesindeki 10 bin işçiyi kapsayan toplu sözleşme görüşmeleri sonuçlandı. İşçilerin maaşlarına yüzde 26 ile 30 arasında zam yapıldı. TİS ile evli ve 2 çocuğa sahip işçilerin eline sözleşmenin birinci yılında sosyal yardımlar, yol ve 300 TL alışveriş kartı dahil 7 bin 134 TL ile 7 bin 522 TL arasında ücret geçmesi teminat altına alınırken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer bir Ekşi sözlük yazarının konu hakkındaki yazısına yanıt verdi. ‘Belediyeden 7 bin 134 TL maaş alan vasıfsız insan’ başlığına yazan Ekşi sözlük yazarı TİS ile vasıfsız elemanların maaşlarının mühendis ve doktor maaşlarını geçtiğini iddia ederken maaş popülizmi ile vereye varmaya çalışılıyor? Bu nasıl bir cahilliktir?’’ gibi sözler kullandı.

Yazara yanıt veren Soyer ise ‘Türkiye’de işçilerin maaşlarının yüksek değil, mühendis ve doktor maaşları düşük’ dedi.

Soyer’in yanıtı şöyle; Ülkemizdeki asgari ücret, mühendis, doktor maaşları düşük; işçilerimizinki yüksek değil.

4 kişilik bir hanenin yoksulluk sınırının 9 bin 332 TL olduğunu biliyor musunuz? Asıl konu hak ettiği maaşı alan işçilerimiz değil, hak ettiğini alamayan vatandaşlarımız. Emek mücadelesinde emekçilerimizle omuz omuza olmayı sürdüreceğiz çünkü beraber güçlü, birlikte İzmir’iz.

Yorumlar (3)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Murat karavel 1 ay önce
Geri zekalı neden ben bu kadar maaş almıyorum diye isyan edeceğine iyi maaş alan insanlara fazla para veriyorlar diye like popilizmi yapma çalimis andaval..
Sinirli 1 ay önce
Bu ülkede yoksulluk sınırı 9000 tl.bizim aldığımız maaşı elestirecegine 6 yerden 72 bin TL maaş alanları eleştir.bu ülke hükümetin çiftliğine döndü ama sizin gibi yandaş medyanın gözü işçinin aldığı parada.kaldi ki bize verilen paranın yarısını devlet ortak oluyor yani vergi alıyor
Güvenlik izenerji 1 ay önce
Haberde geçen rakam gerçek değil brüt rakam. Elimize 4000 4500 TL geçecek.
banner218
Günün Karikatürü Tümü
banner96
36°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?