Belediye'den rest: 19 Mayıs kutlanacak!

İzmir Valiliği, 19 Mayıs kutlamalarındaki gösteri ve eğlenceleri programdan kaldırdı.

BELEDİYE 18.05.2017, 15:44 18.05.2017, 15:44
Belediye'den rest: 19 Mayıs kutlanacak!

19 Mayıs’bir gün kala bir iptal kararı da İzmir Valiliği’nden geldi. Valilik, bayramın gösteri ve eğlence kısımlarını programdan kaldırdı. Valiliğe tepki gösteren CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi ise Gençlik Festivali’nin yapılacağını açıkladı.

İzmir Valiliği 19 Mayıs kutlamalarındaki gösteri ve eğlence aktivitelerinin kaldırılmasına gerekçe olarak Marmaris’teki kazayı gösterdi.

İPTAL KARARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

İptal kararının, Vali Yardımcısı Uğur Kolsuz’un başkanlığındaki toplantıda alındığı belirtilen valilik açıklamasında, “Programın gösteriler bölümü, İzmir’in Buca ilçesinden Marmaris’e giden midibüsün 13 Mayıs 2017 günü yaptığı kaza neticesinde 24 kişinin vefat etmesi üzerine İzmir Valiliği’mizin kararı ile iptal edilmiştir’ denildi.

""

Bayramda gösteri ve eğlence etkinliklerinin kaldırıldığı ifade edilirken, resmi tören programındaki saygı duruşu, İstiklal Marşı ve şiirlerin okunmasında bir değişiklik olmadığı belirtildi.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven ise karara tepki gösterdi. Güven, “Ulusal bayramlarımızı kutlama etkinliklerimizi unutturmaya, onları yok saymaya kimsenin gücü yetmeyecektir” dedi.

Tüm vatandaşları cuma günü saat 13:30’da Konak Meydanı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na kadar yapılacak” 19 Mayıs Adalet, Demokrasi ve Bağımsızlık Halk Yürüyüşü’ne davet eden Güven, “İzmir Anadolu’ya rüzgar olsun” ifadesini kullandı.

BELEDİYE: FESTİVAL YAPILACAK

İzmir Büyükşehir Belediyesi ise kutlama programında hiçbir değişiklik yapılmadığını açıkladı. Belediye, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinliğinde değişiklik yapmadı. belediye’den verilen bilgiye göre konser, dans ve spor etkinlikleriyle gerçekleşecek festival İnciraltı Kent Ormanı’nda yapılacak.

46 ÜLKEDEN 1200 ÖĞRENCİ GELİYOR

İzmir Gençlik Festivali kapsamında, 46 farklı üniversiteden gelecek 1200 öğrenci, festival süresince çadır kurarak konaklayabilecek. Gençlerin yemekleri İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak. Manga, Şebnem Ferah, Mor ve Ötesi gibi sevilen sanatçı ve grupların yanı sıra, üç gün boyunca onlarca genç müzik grubu sahne alacak. 18 Mayıs’taki Manga konseri ile 20 Mayıs’taki Mor ve Ötesi konseri İnciraltı Kent Ormanı’nda, 19 Mayıs’taki Şebnem Ferah konseri ise Alsancak Gündoğdu Meydanı’nda yapılacak. Ayrıca, o gece İzmir semaları havai fişek gösterisi ile ışıldayacak.

sarizeybekhaber

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
10°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?