Bayraklı'da fırınlara “Ramazan” denetimi sürüyor

Bayraklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı gıda denetim ekipleri, halkın güvenilir gıdalara ulaşması için rutin olarak sürdürdüğü denetimlerini Ramazan ayında sıklaştırdı. Şimdiye kadar yapılan incelemelerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanmazken, bazı işletmeler eksiklerinin giderilmesi noktasında uyarıldı.

BELEDİYE 27.06.2016, 09:40 27.06.2016, 09:40
Bayraklı'da fırınlara “Ramazan” denetimi sürüyor

Bayraklı’da gıda üretimi yapan veya satan işletmelere yönelik belirli aralıklarla denetimler sürdüren gıda denetim ekipleri, Ramazan ayı dolayısıyla ilçedeki tüm fırınları ve gıda imalathanelerini denetledi. Ruhsat, hijyen koşulları ve ağırlık gibi konular üzerinde denetimlerde bulunan ekipler yapılan incelemeler sonucunda bir işletmeye dışarıya açılan havalandırma penceresinde sineklik olmadığı için uyarıda bulundu. Eksiğin bir an önce giderilmesi istendi. Bir imalathanede ise ekipmanların duvarlarda oluşturduğu kabarmaları fark eden ekipler, duvarların yeni görünümüne kavuşması noktasında işletme sahibini uyardı. Diğer işletmelerde yapılan incelemelerde hijyene aykırı bir duruma rastlamaması ise yüzleri güldürdü.  

ÖNEMSİYORUZ

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, işletmelerin hijyene dikkat etmesini isteyerek, “Gıda denetim ekiplerimiz yıl boyunca tüm işletmeleri denetliyor. Özellikle Ramazan ayında bu denetimleri artırıyoruz. Fırınları ve gıda imalathanelerini arkadaşlarımız geziyor. Ekiplerimiz, Ramazan ayı bitmeden ilçemizdeki gıda üretimi yapan yerlerin tamamına yakınını denetledi. Şimdiye kadar büyük bir aksiliğe rastlanmaması mutluluk verici. Küçük kusurları olan işletmelere gerekli uyarılar yapıldı ve bunların giderilmesi için süre tanındı. Halkımızın sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşması için belediye olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Vatandaşlarımızın bu konuda herhangi bir endişesi olmasın” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
24°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?