Batur’dan örgüt toplantısında Gültepe vurgusu: 'Kentsel dönüşümden vazgeçmedik'

Cumhuriyet Halk Partisi Konak İlçe Örgütünün, Toros Sosyal Tesislerinde, dayanışma amaçlı düzenlediği toplantıya katılan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Gültepe’de kentsel dönüşümden vazgeçmeyeceklerinin altını çizdi. Batur, “Kimse beni bu konuda geriye itemez. Biz çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizim amacımız, buradaki vatandaşımızı üzmeden, yerinde dönüşümü sağlamak. Burası bizim için önemli. Uzlaşarak, bir arada çalışarak, masa başında bu işi çözeceğiz. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

BELEDİYE 23.01.2022, 15:39
Batur’dan örgüt toplantısında Gültepe vurgusu: 'Kentsel dönüşümden vazgeçmedik'

Konak Belediyesi’nin Toros Sosyal Tesisi, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konak İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği dayanışma toplantısı ev sahipliği yaptı. Partilileri bir araya getiren etkinliğe Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik, CHP Gençlik Kolları Merkez Yürütme Kurulu Üyeleri Cevat Eren Arslan ve Akın Geyik, CHP İzmir İl Yöneticileri, Konak İlçe Başkanı Akın Küçükoğullarından ve Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP İzmir eski Milletvekili Musa Çam, Karabağlar İlçe Başkanı Mehmet Türkbay, Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan, Karşıyaka İlçe Başkanı Serdar Koç, Buca İlçe Başkanı Hacer Taş Gültepe, Konak İlçe eski başkanları, Konak İlçe Kadın ve Gençlik Kolları, Konak Belediyesi Meclis üyeleri, muhtarlar, hemşehri dernekleri, sivil toplum kuruluşları ve demokratik kitle örgütleri temsilcileri katıldı.

BATUR: 'İLK SEÇİMDE İKTİDARIZ'

Toros Sosyal Tesisinde düzenlenen etkinlikte konuşan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun ilk seçimde iktidar olacaklarını ifade ettiği sözlerini hatırlattı. Başkan Batur, “Yol arkadaşlarım, yoldaşlarım hepiniz hoş geldiniz. Ülkedeki son durumu hepimiz biliyoruz. Ekonominin artık iflas ettiği, esnafın, çiftçinin, memurun isyan noktasına geldiği bir gündem yaşıyoruz. Özellikle elektrik ve doğalgaz faturalarını görenler tam bir isyan halinde. Ülkenin son durumu şöyle tarif edilebilir; freni patlamış, yokuş aşağı giden bir kamyona benziyor. Yönetemiyorlar. Yönetemedikleri için de bu işi en iyi şekilde yapacak olanlar ilk seçimde iktidara gelecekler. Dostlarımızla, Millet İttifakıyla birlikte artık ilk seçimde bu iktidarı bitireceğiz. Gazetecilerin tutuklanmadığı, daha fazla özgürlüğün olduğu, demokrasinin geldiği, işçinin, memurun, çalışanlarının alın terinin değer gördüğü bir düzeni Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında hep birlikte kuracağız. Yeter ki sandığı önümüze getirsinler. Bugün bir arada olmaktan mutluyuz, onurluyuz. Sayın Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi ilk seçimde iktidarız. Çünkü bunu yaşıyoruz, alandayız. Geliyor, gelmekte olan. Bundan hiç kuşkunuz olmasın” diye konuştu.

 'UYUM İÇİNDEYİZ'

Konak İlçe Örgütüyle uyum içerisinde çalıştıklarını da vurgulayan Başkan Batur, bu uyumun başarıyı da beraberinde getireceğini dile getirdi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu önümüzdeki süreç hepimizin birbiriyle dayanışma içerisinde geçireceği bir süreç olmalı. CHP Konak İlçe Örgütü, yönetim kurulu üyeleriyle, kadın ve gençlik kollarıyla ve çiçeği burnunda başkanıyla sahada çalışıyor. Çalışkanlıklarıyla, girilmedik kapı bırakmıyorlar. Yerel yönetimle de tam bir uyum içerisinde çalışmalarını yürütüyorlar. Konak ilçe Örgütünün, Konak Belediyesi’nin en önemli özelliklerinden biri, birbiriyle kaynaşmış, tam bir uyumla çalışması. Bu da başarıyı getiriyor. Bu uyum geleceğe daha umutla bakmamızı sağlıyor. Ben belediye başkanı olarak bu uyum ve birliktelikten son derece mutlu olduğumu söylemek istiyorum. Başta Akın Başkanım olmak üzere ilçe yönetim kurulu üyelerine, gençlik kolları ve kadın kolları başkanlarımızla çok değerli üyelerine ve her zaman mecliste her konuda arkamızda duran sevgili meclis üyesi kardeşlerime teşekkürü borç biliyorum. Sevgili muhtar kardeşlerim de partililik ruhu içinde hareket ediyorlar. Mahallelerindeki sıkıntıları bizlere hızlı bir şekilde aktarıyorlar.”

'KENTİN MERKEZİNDE NE VARSA AYNISI BURADA DA OLACAK'

Gültepe’nin kentsel dönüşümüyle ilgili oluşan soru işaretlerini de “Hiçbir şekilde vazgeçmiş değilim. Kimse beni bu konuda geriye itemez. Uzlaşarak, bir arada çalışarak, masa başında bu işi çözeceğiz. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın” diyerek noktalayan Başkan Batur, kentsel dönüşümde kararlı oldukları mesajını verdi. Kentin merkezinde ne varsa aynısının Gültepe’de de olacağını söyleyen Başkan Batur, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu içinde bulunduğumuz Toros Sosyal Tesisimizi vatandaşlarımızın hizmetine açtık. Özellikle Toros’ta büyük bir açığı kapatarak düğün salonuyla, okul öncesi eğitimiyle, semt merkeziyle bu dönemki çalışmalarımıza da hız kattı. Bu bölgeye çok önem veriyoruz. Belediye başkanı olduğumdan bu yana ilk yaptığımız işlerden bir tanesi kamuoyunda da çok fazla tartışılan Gültepe İmar Planları oldu. Toros Sosyal Tesisi, Gültepe Spor Tesisi, 1.Kadriye’de yapımına devam ettiğimiz sosyal tesis gibi tesislerin yapılmasına önem veriyoruz. Amacımız, aşağıda, kentin merkezinde ne varsa aynısının burada da olması. Baştan ne dediysek onu yapıyoruz. Gültepe imar planları hakkında da merak edenler için söylüyorum, Şehir Plancıları Odasıyla uzlaşmaya, teknik problemleri çözmeye çalışacağız. Biz Gültepe’de yaşayan vatandaşlarımızın da sosyal tesisi olsun, yeşil alanı olsun, daha rahat yaşasın, yerleri değerlensin istiyoruz. Seçim döneminde burada seçim çalışması yaparken  ‘Başkanım burayı da Narlıdere gibi mi yapacaksınız’ diye soranlara ‘Narlıdere’den daha güzel yapacağız’ demiştim. Bundan hiçbir şekilde vazgeçmiş değilim. Kimse beni bu konuda geriye itemez. Biz çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizim amacımız, buradaki vatandaşımızı üzmeden, yerinde dönüşümü sağlamak. Biz artık Gültepe diyoruz, Toros diyoruz, Ferahlı diyoruz, Gürçeşme diyoruz. Bu bölgelerde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Biz Milli Bayramlarımızı Gültepe’de kutluyoruz. Burası bizim için önemli. Uzlaşarak, bir arada çalışarak, masa başında bu işi çözeceğiz. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.”

KÜÇÜKOĞULLARINDAN: 'KAZANMAKTAN BAŞKA ŞANSIMIZ YOK'

Dayanışma için düzenlenen etkinlikte konuşan Konak İlçe Başkanı Akın Küçükoğlullarından, iktidar yürüyüşünde olduklarını dile getirdi. “Mutlaka kazanacağız” diyen Küçükoğullarından, partililere seslendiği konuşmasında şunları söyledi:

“Yarınlar milletin olacaktır. El ele, kol kola, omuz omuza verip mücadelemizi durmaksızın sürdürmeye devam edeceğiz. Mutlaka kazanacağız. Çünkü kazanmaktan başka şansımız yok. Gençliğimizi, geleceğimizi kurtarmak için kazanmak zorundayız. Kimsenin şüphesi olmasın, geliyor gelmekte olan. Bu kutsal görevi yerine getirmekten, sizlerle beraber olmaktan, sizlerle birlikte üretmekten ve mücadele etmekten büyük onur duyuyorum. Ülkemiz için çok zor geçen bir yılı geride bıraktık. Başta sağlık ve ekonomi olmak üzere hayatımızın en temel iki öğesinin ciddi tehdit altında olduğu bu süreçte Genel Merkezimizden üretilen hizmet politikalarıyla vatandaşımızın bu zor günleri atlatabilmesi için hep birlikte mücadele ediyoruz. Geldiğimiz noktada, verilen mücadelenin ancak ve ancak halkın iktidarıyla sonuçlanması durumunda önümüzün aydınlanacağını, ülkemiz gençlerinin yarınlara tekrar umutla bakacağının farkındayız. Bu doğrultuda var gücümüzle, yılmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz.”

SERTEL: 'CHP'DEN BAŞKA ÇIKIŞ YOLU YOK'

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel de iktidara yürüdüklerini vurgulayarak, “Türkiye’de, Cumhuriyet Halk Partisinden başka bir çıkış yolu yok. Çünkü Türkiye’de baskının, zulmün bütün insanların üzerinde hissedildiği bir dönemde; halkın zamların altında inim inim inlediği, hiper enflasyonun olduğu, insanların her gün sabah kalktığında bugün neye ne kadar zam geldi diye düşündüğü, bırakın ayın sonunu ayın onunu bile getirecek bütçesinin olmadığı bir ülkede yaşıyoruz. Türkiye’de zulüm yapanların, hırsızlık yapanların, bu ülkeyi soyanların, çocuklarımızın geleceğini çalanların hesabını mutlaka yargı önünde soracağız. Bizim kimseden korkumuz yok. İzmir sokaklarında, Türkiye’nin sokaklarında tek başına yürüyoruz. İki yüz elli korumamız yok, arkamızda zırhlı araçlar yok ama bizim yüreğimiz var. Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda yürüyen devrimcileriz, Kuvayi Milliyecileriz. Birlikteliğimizi koruyarak ve kollayarak iktidara yürümek ve bu yolu açmak zorundayız” diye konuştu. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 37 81
2. Fenerbahçe 37 70
3. Konyaspor 37 67
4. Başakşehir 37 62
5. Alanyaspor 37 61
6. Beşiktaş 37 58
7. Antalyaspor 37 58
8. Karagümrük 37 57
9. Adana Demirspor 36 52
10. Kasımpaşa 37 50
11. Hatayspor 37 50
12. Sivasspor 36 48
13. Galatasaray 36 48
14. Kayserispor 37 47
15. Giresunspor 37 45
16. Gaziantep FK 37 43
17. Rizespor 36 36
18. Altay 37 34
19. Göztepe 37 28
20. Ö.K Yeni Malatya 37 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 35 67
2. Ümraniye 35 67
3. Bandırmaspor 35 61
4. İstanbulspor 35 59
5. Erzurumspor 35 58
6. Eyüpspor 35 54
7. Manisa Futbol Kulübü 36 49
8. Tuzlaspor 35 49
9. Samsunspor 35 48
10. Gençlerbirliği 35 48
11. Keçiörengücü 35 48
12. Boluspor 35 47
13. Denizlispor 35 46
14. Altınordu 35 45
15. Adanaspor 35 45
16. Bursaspor 35 41
17. Kocaelispor 35 41
18. Menemen Belediyespor 35 38
19. Balıkesirspor 35 12
Takımlar O P
1. M.City 37 90
2. Liverpool 36 86
3. Chelsea 36 70
4. Tottenham 37 68
5. Arsenal 36 66
6. M. United 37 58
7. West Ham United 37 56
8. Wolverhampton Wanderers 37 51
9. Leicester City 36 48
10. Brighton 37 48
11. Brentford 37 46
12. Crystal Palace 36 45
13. Aston Villa 36 44
14. Newcastle 36 43
15. Southampton 36 40
16. Everton 36 36
17. Leeds United 37 35
18. Burnley 36 34
19. Watford 37 23
20. Norwich City 37 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 37 85
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 37 64
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Osasuna 37 47
10. Celta Vigo 37 46
11. Valencia 37 45
12. Rayo Vallecano 37 42
13. Espanyol 37 41
14. Getafe 37 39
15. Elche 37 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 37 32
20. Deportivo Alaves 37 31
banner178
Anket Tümü
Olası bir erken seçimde veya 2023'te Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı kim olmalı?