Başkan’ın Günlüğü’nde bugün: ‘ Dayanışma paketlerini ulaştırmayı sürdürüceğiz'

Tunç Soyer, bugün de not defterini İzmirlilerle paylaşmaya devam etti. Başkan, bayram sürecindeki kısıtlamalardan ve şehir içerisindeki alt yapı çalışmalarına ekipler tarafından devam edildiğinden bahsetti.

BELEDİYE 25.05.2020, 11:51
Başkan’ın Günlüğü’nde bugün: ‘ Dayanışma paketlerini ulaştırmayı sürdürüceğiz'

İZ GAZETE- İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ‘Başkanın Günlüğü’nü sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. Soyer, alt yapı çalışmalarına dört günlük tatilde de ekipler tarafından devam edildiğini anlattı. Sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı videoda Soyer, "Günaydın İyi Bayramlar sevgili İzmirliler. Bayramda dört günlük kısıtlamanın şehir içindeki alt yapı çalışmaları için fırsat olacağını düşünerek ekiplerimiz tatil yapmadı. Altınyol’un kara tarafının asfalt çalışması devam etti. Bu kısıtlamadan yararlanıp Kemeraltı’nda zemini bozulan sokaklara da girdi ekiplerimiz. Ayrıca kısıtlamada kapalı olan sebze hali zemininin iyileştirilmesi için de hummalı bir çalışma başladı. Burada yapılan özel araç otoparkı ile büyük bir sorunu da çözmüş olacağız.” açıklamasında bulundu

430 BİN KİŞİYE İFTAR YEMEĞİ

Ramazan boyunca yürütülen İftar Kampanyası’ndan bahseden Soyer, “Ramazan’da yürüttüğümüz iftar kampanyasında sizlerin de katkısıyla bir ayda 430 bin kişiye iftar yemeği ulaştırdık. Bayramla birlikte bu kampanya bitti ama yardım paketi kampanyamız Halkın Bakkalı üzerinden devam ediyor. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bugün 130 araç, 400 personel ve gönüllüyle dayanışma paketini ulaştırmayı sürdürücek. Metropol dışındaki 19 ilçedeki Yerel Hizmetler Müdürlüğü personeli de hizmetlerin sürmesi yardımların ulaşması için canla başla çalıştı. Kendilerine teşekkür ediyorum. Belki de yaşadığımız en ilginç bayram ama sağlık her şeyin başı. Daha güzel yaşayacağımız bayramlarda buluşmak üzere sevgili İzmirliler.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
32°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?