Başkan Tugay'dan Meclis'te pandemi raporu: Karşıyaka'da günlük yeni hasta sayısı 160'lara düştü!

Meclis toplantısında pandemide ilçenin durumuna ilişkin açıklamalarda bulunan Karşıyaka Belediye Başkanı Tugay, “İzmir’de pek çok ilçede artış devam ederken Karşıyaka’da son 10 gündür sürekli daha iyiye doğru gidiş var. Günlük 350 civarında yeni hasta olduğu günlerden bugün itibariyle 160’lı rakamlara düştük” dedi.

BELEDİYE 04.12.2020, 18:40 04.12.2020, 19:17
Başkan Tugay'dan Meclis'te pandemi raporu: Karşıyaka'da günlük yeni hasta sayısı 160'lara düştü!

Gizem TABAN/İZGAZETE- Karşıyaka Belediye Meclisi Aralık ayı olağan ikinci oturumu Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Cemil Tugay’ın yönetiminde gerçekleşti. Mecliste gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Cemil Tugay, pandemiyle mücadele Karşıyaka’nın son 10 gündür iyiye gittiğini söyledi.

‘KARŞIYAKA SON 10 GÜNDÜR DAHA İYİYE GİDİYOR’

Başkan Tugay, “Hepinizin bildiği gibi ülkemizde pandemiyle ilgili rakamlar artıyor. Dün itibariyle dünyada ikinci sıraya yükseldiğimizi biliyoruz. Bu ürkütücü ve rahatsız edici bir durum. Bunu hak ettiğimiz düşünmüyorum. Daha etkin önlemler alınması gerektiğini düşünüyorum. Biz belediye olarak elimizden geldiğince pandeminin durması için önlemler almaya çalıştık.  Her ortamda dikkatli olmaya çalışıyoruz. Çalışanlarımız genellikle belediyeden değil dışarıdan virüs kapıyorlar. Böyle bir gözlemim var. Böyle durumlarda hemen uzaklaştırıp yeni yayılmalara engel oluyoruz. Onun dışında kent içerisindeki düzende olabildiğince etkin olmaya ve virüsün yayılmasını engellemeye çalışıyoruz. Son 3 haftadır daha yoğun olarak aldığımız önlemlerin de etkisi olduğuna inanıyorum. Aynı zamanda İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Kaymakamlığın da etkili çalışmalar yaptığını biliyorum. Bu çerçevede İzmir’de pek çok ilçede artış devam ederken Karşıyaka’da son 10 gündür sürekli daha iyiye doğru gidiş var. Günlük 350 civarında yeni hasta olduğu günlerden bugün itibariyle 160’lı rakamlara düştük. Bu tabi ki bizim için mutluluk verici. Ama İzmir ve Türkiye genelinde durum kötüye gidiyor. Bu konuda herkesi dikkatli olmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
10°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208