Başkan Şenol’dan öğrencilere yerel yönetim dersi

İlkokul öğrencileriyle bir araya gelen Başkan Halil İbrahim Şenol, yerel yöneticiliği anlattı, soruları cevapladı.

BELEDİYE 11.05.2017, 16:21 11.05.2017, 16:27
Başkan Şenol’dan öğrencilere yerel yönetim dersi

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, İTÜ Geliştirme Vakfı 4. sınıf öğrencileriyle bir araya geldi. Belediyenin Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşen buluşmada Başkan Şenol, yerel yöneticiliği, belediye başkanının görev ve yetkilerini anlattı. Samimi ortamda gerçekleşen buluşmada Başkan Şenol tüm soruları keyifle yanıtladı, belediyenin çalışma sistemi ve belediyedeki müdürlüklerin yapısı hakkında bilgi verdi. Hayatta ki en büyük idealinin doğup büyüdüğü kent Gaziemir’e belediye başkanı olmak olduğunu ve hedefine ulaşmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Başkan Şenol, gençlere hayatta başarılı olabilmeleri için, hedeflerini yüksek tutmalarını öğütledi. Konuşmayan, eleştirmeyen genç nesil yaratılmaya çalışıldığından yakınan Şenol, “Hayatınıza kendiniz yön verin. Hangi mesleği yapacağınıza siz karar verin. Konuşun, eleştirin, sorgulayın. Cumhuriyet ve gelecek sizlere emanet” diye konuştu. 

Öğrencilere mutlaka bir sanat dalıyla uğraşmalarını öğütleyen Başkan Şenol, eğitim ve sağlığın doğrudan görev ve sorumlulukları arasında olmadığını dile getirdi, şunları söyledi: “Bu iki konu benim önceliğim. Çünkü eğitimli ve sağlıklı insanların yaşadığı kentlerin çok hızlı geliştiğine inanıyorum. Halen GAZİGEM aracılığıyla yaklaşık 3 bin öğrencimize ücretsiz dershane hizmeti veriyoruz. Okullarımızın her tür ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz. Okula başlayan çocuklara kırtasiye seti dağıtarak heyecanlarına ortak oluyoruz” diye konuştu.""

Çocukların çevre konusundaki sorularını da yanıtlayan Başkan Şenol, günümüzde çevrenin ciddi anlamda katledildiği söyledi, onlardan çevre konusunda daha duyarlı olmalarını istedi. Bu alanda yaptığı çalışmaları anlatan Başkan Şenol, “Ülkemizin havası en temiz ili olarak Çanakkale seçilirken, Gaziemir’de havası en temiz ilçe seçildi. Gaziemir ormanlarıyla, doğasıyla oksijen deposu. Ben de yeşili seven biri olarak kentteki yeşil miktarını ikiye katladım. Gaziemir’de yaşayan herkes adına bir ağaç diktim. Şimdi yeni hedefim bu sayıyı ikiye katlamak. Çünkü bu ülkenin geleceği siz çocuklara bırakacak en büyük mirasımız çevre. Sizlerde çevre konusunda daha duyarlı olun, doğaya sahip çıkın” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
11°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?