Başkan Sengel'den çağrı: 'Tüm Türkiye eksin'

Efes Selçuk Belediye Başkanı Sengel ‘Tüm Türkiye Eksin’ çağrısı ile ata tohumlarını 23 Nisan’da toprakla buluşturmaya başlayacaklarını açıkladı.

BELEDİYE 15.04.2020, 17:02
Başkan Sengel'den çağrı: 'Tüm Türkiye eksin'

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda belediye arazilerine tohum ekilmesine 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. Yıl dönümünde başlanacağını duyurdu. Sengel; ‘Belediyemize ait arazilerimize Atalık tohumlarımızı ekiyoruz, çocuklarımızın geleceği, toprak anada yatıyor biliyoruz’ sözlerini kullandı.

Sengel'in açıklaması; 

Bereketli topraklardan tüm Türkiye’ye “Toprak Ana” çağrısı… Tarihin en zor dönemlerinde bile “Toprak Ana” tüm cömertliği ile insanlığa kucak açmıştır hep… Bu cömertliği değerlendirmeye çalışan bizler açısından, sağlıklı bir geleceğe iyi tarım uygulamalarıyla ulaşacağımız da ayrı bir gerçeklik…

İşte bu yüzden Efes Selçuk’un bereketli topraklarında Efes Tarlası- Toprak Okulu- Tohum Merkezi- Üretici Pazarı ve Tarım Müzesi’nin yapımı devam ederken; Corona virüsünden çıkardığımız derslerle birlikte; öncesinde belirlediğimiz tarım politikalarımızı erkene çekerek uygulamalara başlıyoruz:

1. Efes Tarlası-Tohum Merkezi ve Toprak Okulu için başlattığımız Efes Tarlamıza yenilerini ekleyerek 23/04/2020 tarihinde Belediyemize ait arazilerimize Atalık Tohumlarımızı ekiyoruz. Çünkü çocuklarımızın geleceği, Toprak Ana’da yatıyor biliyoruz.

2. Efes Tarlası Tohum Merkezi ve Toprak Okulu için toplamaya başladığımız ve Efes Tarlamızdan elde ettiğimiz Atalık Tohumları “Tüm Türkiye Eksin” diye talep edenlere göndereceğiz. Ayrıntıları yine 23/04/2020 tarihinde vereceğiz.

3. Küçük üreticilere destek vermek adına; ücretsiz iyi tarım uygulamalarını başlatacağız. Bununla ilgili küçük üreticimizin Belediyeye müracaatını isteyeceğiz.
Tüm Türkiye’de benzer örnekleriyle hayata geçecek ve yayılacak bu çağrımızı, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına armağan edilişinin 100. Yılında 23 Nisan 2020 günü “Tüm Türkiye Eksin” sloganıyla başlatıyoruz.
Toprağın ölümsüzlüğü, tohumun filizi, üretimin sonsuzluğu…
Efes Selçuk’un bereketi tüm Türkiye’yi sarsın diye… .

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
19°
parçalı bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?