Balçova’ya siperlikli maske

Balçova Belediyesi, ilk etapta zabıta personeline dağıtılmak üzere siperli maske üretmeye başladı. Belediyenin finanse ettiği, Balçova Belediyesi Teknoloji Atölyesi Eğitmeni Ayberk Ergüç’ün 3 D yazıcı ile ürettiği siperlikli maskeler, ilçedeki sağlık çalışanlarına da dağıtılacak.

BELEDİYE 14.04.2020, 12:55
Balçova’ya siperlikli maske

Koronovirüs (Covid-19) Pandemisi ile mücadelede koruyucu etkisi nedeniyle insanlarla birebir etkileşimde bulunan çalışma alanlarında kullanılması tavsiye edilen siperlikli maskeler, Balçova Belediyesi tarafından üretilmeye başlandı. Balçova belediyesi tarafından finansmanı sağlanan, Balçova Belediyesi Teknoloji Atölyesi Eğitmeni Ayberk Ergüç’ün 3 D yazıcı ile ürettiği siperlikli maskeler ilk aşamada belediyenin zabıta personeline dağıtılacak. İlçedeki sağlık çalışanlarına ve diğer meslek gurupları için de üretilecek olan siperlikli maskelerin ilk partisini teslim edildi.

Belediye Meclis üyeleri ile birlikte maskeleri inceleyen Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya “Yazılım Bölümü öğrencisi olan Teknoloji Eğitmenimiz Ayberk Ergüç, maske üretebileceğini ifade edince biz de olumlu baktık. İlk etapta başta zabıta personelimiz olmak üzere vatandaşla temas eden diğer personelimize dağıtacağız. Daha sonra sağlık çalışanlarına ve diğer meslek guruplarına ürettiğimiz bu maskeleri ulaştıracağız. Bu süreci en az hasarla tamamlamak için elimizdeki tüm imkanları kullanacağız” diye konuştu.

Yorumlar (1)
Çağrı Yörük 1 yıl önce
Fatma başkanımız, Mehmet Ali başkanımızdan aldığı bayrağı yükseklerde taşımaya devam ediyor.. Yararlı hizmet ve sosyal demokrat yardımlarından dolayı başkanıma ve tüm çalışanlarına teşekkür ederim..
Günün Karikatürü Tümü
banner96
16°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?