Balçova’da temizlik için özel önlem

Koronavirüs salgını nedeniyle Balçova sokaklarında temizlik ve dezenfektan yapan belediye personeli için özel kıyafetler ve araçlar alındı. Başkan Fatma Çalkaya personelini kendi sağlıklarına dikkat etmeleri için uyardı.

BELEDİYE 02.04.2020, 09:25
Balçova’da temizlik için özel önlem

Koronavirüs salgınının Türkiye’de görülmesinden itibaren olağanüstü önlemler alan Balçova belediyesi bir yandan temizlik ve dezenfektan çalışmaları yaparken diğer yandan da belediye personeli için uygun çalışma şartlarını hazırlıyor. Sahada görev yapan personele temizlenebilir özel kıyafetler dağıtılırken yeni bir dezenfeksiyon aracı da alındı.

Temizlik işleri ve Fen İşleri Müdürlüğü’nün ekipleri ve Sendika Temsilcileri ile bir araya gelen Balçova belediye Başkanı Fatma Çalkaya “Sizlerden ilk isteğim kendi sağlığınıza çok dikkat etmeniz. Bu süreçte çok yoruluyorsunuz, çok zor bir göreviniz var. Sendika temsilcilerimiz ve birim müdürlerimiz ile görüştük. Bu anlamda sizleri maddi olarak destekleyeceğiz. Ancak benim için her birinizin sağlığı çok önemli” diye konuştu.

Vatandaşlara da çağrı yapan Çalkaya “Biz çevre temizliği konusunda sürekli anonslar yapıyoruz. Herkesin kendi temizliği kadar çevre temizliğine de dikkat etmesi gerektiğini anlatıyoruz. Çünkü çöpe atılmayıp çöp kutusu yanına bırakılan her atık, sahada çalışan arkadaşlarımızın sağlığını riske atıyor. Vatandaşlardan bu konuda çok büyük destek bekliyoruz” dedi.

Yorumlar (3)
Havva 1 yıl önce
İzmirin her yerinde olmalı. Nedense izmirin sokakları çöplerden geçilmiyor insanlar sorumsuz, temizlik nedir bilmiyorlar sanki bilerek etrafı kirletiyorlar.Bundan çok rahatsız oluyoruz. Karşıyaka Belediyesi burayada gelip sokakları tam manasıyla temizlemesini istiyoruz.
Huseyin 1 yıl önce
Nereleri ilacliyolr hergün gördüğümüz yok göstermelik şu gibi ilaç ata caddesinde gördük her sokak mahalle olmasi lazim
Avni 1 yıl önce
Balcovada da her mahalle sokak bol bol ilaçlanması lazim göstermelik yerlwr merkezler degil
Günün Karikatürü Tümü
banner96
17°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?