Balçova’da Ramazan hazırlıkları tamamlandı

Balçova Belediyesi, vatandaşların huzurlu bir Ramazan ayı geçirmesi için hazırlıklarını tamamladı. İlçedeki tüm camiler temizlendi, erzak yardımlarına başlandı, çocuklar için ramazan eğlenceleri organize edildi. 

BELEDİYE 03.05.2019, 11:59 03.05.2019, 12:02
Balçova’da Ramazan hazırlıkları tamamlandı

Balçova Belediyesi ekipleri Ramazan ayında vatandaşların ibadetlerini rahat yapmaları ve ekonomik güçlük çeken vatandaşların da sıkıntı yaşamamaları için hazırlıklarını tamamladı. Yapılan çalışmalar ile ilçede bulunan 13 cami ve mescidin temizlikleri yapıldı, halıları yıkandı. Balçova’da yaşayan ve ekonomik zorluklar nedeniyle güçlük yaşayan 2 bin 500 aileye de erzak yardımı yapıldı. Çocuklar için de bir dizi etkinlik hazırlayan Balçova Belediyesi, unutulmaya yüz tutmuş Ramazan eğlencelerini çocuklarla buluşturacak. Semtevleri tarafından yıllardır sürdürülen iftar sofraları da bu yıl yine kurulacak.

Ramazan Ayı’nda paylaşmanın öneminin daha çok hissedildiğini ifade eden Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya “Ramazan ayında bu anlamda bizim ülkemiz açısından çok büyük bir önem arz ediyor. Biz de kimsenin aç ve açıkta olmadığı bir toplum ve bir ülke arzuluyoruz. Bu nedenle ramazan ayında bir dizi önlem alarak bazı hazırlıklar yaptık. Camilerimizi temizlettik, vatandaşlarımızı teşhir etmeden desteklerimizi yapıyoruz. Çocuklarımız için Hacivat ve Karagözlü, Hayal Perdeli, Orta Oyunlu eğlenceler organize ettik. Ramazan ayının huzur ve paylaşım içinde geçmesini dilerim” diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner96
banner178
10°
açık
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?