Ayvalık belediyesi seçim sürecinde verdiği sözü tuttu

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, seçim sürecinde verdiği ‘’emekçi hakkını alacak’’ sözünü tutmaya başladı.

BELEDİYE 19.02.2020, 14:58
Ayvalık belediyesi seçim sürecinde verdiği sözü tuttu

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin göreve geldiği ilk günden bu yana ‘’mali disiplin sağlayacağız’’ sözünü tuttu ve içerisinde uzun yıllardır önce emekli olup kıdem tazminatı alamayan emekçilerin de içerisinde bulunduğu 85 emekçinin kıdem tazminatları ödendi.

6 ay önce, Ergin tarafından Ayvalık Belediye meclisine konu getirilerek, bütçesi hazırlanan birikmiş kıdem tazminatı ve emekli ikramiyeleri için toplam 3.266.000 TL ödenek kullanıldı.
 

'MAAŞLAR DA GÜNÜ GÜNÜNE ÖDENİYOR' 

Ergin, Ayvalık Belediyesi’nden uzun yıllardır eşine rastlamayan bir şekilde, göreve geldiği 11 ayda çalışanlarının maaşlarını günü gününe ödeyerek de bir başka sözünü kısa sürede sözünü tutmayı başardı.

285 milyon TL’lik borcu olan bir belediyede, bu kadar kısa sürede mali disiplin sağlanması Ayvalık Halkı tarafından takdirle karşılanıyor.

'GÜLE GÜLE HARCAMALARINI TEMENNİ EDERİM'

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ’’ Önce mali disiplin ve işçi alacakları demiştik. Sözümüzü tuttuk. Önceki dönemlerde emekli olup ikramiyelerini alamayan Ayvalık Belediyesinin emekli emekçilerinin Belediyeden olan tüm kıdem tazminatı alacakları bu gün itibariyle ödedik.

İçerisinde 5 yıldan bile fazla zamandır emeklilik kıdem tazminatını bekleyen 85 emekçimizin alacağı olan toplam 3.266.000 TL hesaplarına yatırdık. Güle güle harcamalarını temenni ederim.’’

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
23°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?