Ayrancılar'da alt yapı tepkisi

İzmir'in Torbalı ilçesi Ayrancılar Mevkii'nde İZSU tarafından sürdürülen kanalizasyon çalışması vatandaşların tepkisine neden oldu.

BELEDİYE 11.03.2017, 13:02 11.03.2017, 14:21
Ayrancılar'da alt yapı tepkisi

İZSU'nun uzun süredir devam eden altyapı kazıları Ayrancılar'da yolların çamur altında kalmasına neden oldu. Ayrancılar'da yaşayan Mehmet Yılmaz, İnönü Mahallesi'ndeki evlerinin önünde yapılan ancak onarılmayan çukura düştüğü için ayağının kırıldığını söyleyerek, "Bizi burada çamura gömdüler. Yıllardır asfaltlanmayan yolumuzu Torbalı Belediyesi yaptı. 10 gün geçmeden Büyükşehir kazdı. Olduğu gibi bıraktı gitti" dedi. 

İnönü Mahallesi Muhtarı Ahmet Evren, ilçede dükkanların, evlerin çamur deryasına döndüğünü, araçların çamurda kaldığını savunarak, yetkilileri acil olarak göreve çağırdı. Mahalle esnafından kahvehaneci Mevlüt Ertürk de yolların geçilemez, kullanılamaz olduğunu vatandaşların akşamları evlerinden çıkıp kahveye gelemediğini öne sürdü. Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtarı Süleyman Yıldırım ise bölgede herhangi bir altyapı sorunu olmadığını, kanalizasyon ve su şebekesinin bölgenin 50 yıllık ihtiyacını karşılayacak düzeyde olduğunu buna rağmen İZSU'nun alt yapı çalışmalarında ısrar ettiğini öne sürdü.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
37°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?