Avrupa Tenis Kış Kupası Buca’da başladı

2016 Avrupa Tenis Kış Kupası Buca Tenis Kulübü kortlarında başladı. Buca Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen ve 16 yaş grubu sporcuların mücadele edeceği şampiyonanın açılış atışını Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina yaptı. Türkiye, İsviçre, Bulgaristan, Gürcistan, Romanya ve Slovakya’dan 18 tenisçinin raket sallayacağı şampiyona 7 Şubat’a kadar devam edecek.

BELEDİYE 05.02.2016, 14:00 05.02.2016, 14:00
Avrupa Tenis Kış Kupası Buca’da başladı

Şampiyonlar Buca’da raket sallıyor. Kapalı ve açık tenis kortları ile bölgesel ve ulusal birçok turnuvaya ev sahipliği yapan Buca Belediyesi, bu kez Avrupalı Şampiyonları ağırlıyor. 6 ülkeden 18 sporcunun katıldığı, 16 yaş gurubu “2016 Avrupa Tenis Kış Kupası”, Buca Tenis Kulübü’nde düzenlenen törenle başladı.
 
6 ülkeden 18 sporcu

5-7 Şubat tarihleri arasında Buca Belediyesi ev sahipliğinde Buca Tenis Kulübü tesislerinde yapılacak şampiyonanın açılış servisini Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina yaptı. Bulgaristan, Gürcistan, Romanya, Slovakya ve İsviçre’den 18 sporcunun kıyasıya rekabet edeceği turnuva tenis severlerinden de yoğun ilgi gördü.

Uluslararası şampiyonaya ev sahibiyiz

Uluslararası bir turnuvaya ev sahibi olmanın gurur verici olduğunu belirten Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Buca’da kültür, sanat, spor yani  hayatın her alanında insana dokunan çalışmalar yapacağız demiştik. Buca spor tesisleriyle en üst kaliteyi yakalamak için mücadele ediyor. Bugün de bir ilki gerçekleştiriyor ve uluslararası bir şampiyonaya ev sahipliği yapıyoruz. Onun heyecanını yaşıyoruz. Tüm tenis severleri Buca Tenis Kulübü’ne bekliyoruz.” dedi.

Başkan Piriştina açılışın ardından sporcularla tenis oynadı, bol bol fotoğraf çektirdi.

""

 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
21°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?