Asfaltta öncelik okulların

Torbalı'da okul ve derslik yapımı için Milli Eğitim Bakanlığı'na 50 dönüm arsa bağışlayan Torbalı Belediyesi, okul yollarının asfaltlanmasına öncelik verdi.

BELEDİYE 25.06.2016, 14:43 25.06.2016, 15:08
Asfaltta öncelik okulların

Okul ve derslik yapılmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı'na yedi ayrı mahallede, bedelsiz 50 dönüm arsa bağışlayan Torbalı Belediyesi, okulların onarımı, gezi yollarına parke taşı döşenmesi ve yolların asfaltlanma işlerini de sürdürüyor. AK Partili Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, çok sayıda okula boya, inşaat ve onarım malzemesi sağladıklarını, bakım gerektiren okulları onardıklarını, bahçelerini, öğrenci yaşam alanlarını yenilediklerini belirtti. Yatırımlarda eğitime öncelik verdiklerini hatırlatan Görmez, "Bölgenin en hızlı büyüyen ilçesiyiz. Okullaşma, yol, su, asfalt, altyapı kadar önemlidir. Asfalt, onarım, çevre düzenlemeleri dışında arsa bağışında bulunarak onlarca yeni okul ve derslik yapımına katkı sağladık. Arsa bağışladıktan sonra ruhsatlar, proje ve inşaat aşamalarını takip ettik" dedi.

Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun da, Belediye Başkanı Görmez'in eğitimci olmasının kendileri için bir şans olduğunu söyleyerek, "Son bir yılda sınıf, derslik, okul sayısının artışında ve özel eğitim alt sınıflarının düzenlenmesinde çok büyük mesafe sağladık. Arsa, altyapı, onarımlar ve diğer ihtiyaçlar için başkanımız bizi hiç yalnız bırakmadı" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
21°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?