Akpınar: Bizi teröre alıştıramayacaksınız

Karşıyaka Belediyesi, İstanbul’da yaşanan terör saldırısının ardından, daha önceden yapılacağını duyurduğu tüm etkinliklerini iptal ettiğini açıkladı.

BELEDİYE 29.06.2016, 12:30 29.06.2016, 12:55
Akpınar: Bizi teröre alıştıramayacaksınız

Terörü lanetlediklerini söyleyen Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar “Bizi ölüme ve teröre alıştıramayacaksınız" dedi.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, terörü kader olarak kabul etmeyeceklerini belirterek, şunları söyledi:
“Terör, en aşağılık yöntemiyle bu kez İstanbul Atatürk Havalimanını hedef aldı. Yalnızca ülkemizi değil, yeryüzünü teslim almak için elinden gelen en adi yöntemleri yapacağını, bir kez daha kanıtladı! Bir ya da birkaç kişinin, şu örgüt ya da bu örgütün işi olarak özetleyerek, ancak katliamlar olduğunda harekete geçen, uyuşturmaktan ve günü geçiştirmekten başka işe yaramayan hiçbir açıklama, bizi artık ikna edemez. Taziye mesajı yazmaktan, gündelik sevinç ve mutluluklarımızı, düzenlediğimiz etkinlikleri iptal etmekten daha anlamlı işler yapmanın zamanı geldi ve geçti. Karşıyaka Belediyesi, kuşkusuz tüm etkinliklerini, terörü lanetlemek ve yitirdiğimiz insanlarımıza saygı duruşu adına erteleme kararı almıştır. Ama bununla yetinemeyiz. Çığlığımız ve çağrımız ülkemize, dünyaya ve tüm insanlığadır. Bizi teröre ve ölüme alıştıramayacaksınız. Bizi keder gösterileri ve lafazanlıklarla oyalamayacaksınız Bizi teslim alamayacaksınız. Kirli oyunlarınızı, vahşi cinayetlerinizi ve aşağılık düzenlerinizi bir kader olarak kabul ettiremeyeceksiniz. Bir bayram sevinci arifesinde, bizi acılara boğanlar, döktükleri kanda boğulmak zorundadır. Son anda olsa bile, demokrasinin, çağdaşlığın, aydınlanmanın, barışın ve kardeşliğin ne olduğunu mutlaka öğreneceklerdir. Yitirdiğimiz nice insanın rahat etmesi, huzur bulması buna bağlıdır. Kederle, hüzünle, acıyla hepsini anıyor, bu kararlılıkla ülkemize ve insanlığa baş sağlığı diliyorum."

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
19°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?