"Aile Üniversitesi" ders zili çalıyor

Karşıyaka Belediyesi, Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) ve Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Aile Araştırmaları ve Uygulama Merkezi tarafından hayata geçirilen ‘Aile Üniversitesi’ kayıtları başlıyor.

BELEDİYE 12.09.2016, 10:49 12.09.2016, 10:49
"Aile Üniversitesi" ders zili çalıyor

 Aile yapısını güçlendirmek adına anne ve babalara verilecek eğitimler için 19 - 30 Eylül tarihleri arasında kayıt yaptırılabilecek. Çocuklara ve ebeveynlere yönelik bilinçlendirme çalışmaları ile farkındalık yaratan Karşıyaka Belediyesi; Ege İş Kadınları Derneği ile Dokuz Eylül Üniversitesi Aile Araştırmaları ve Uygulama Merkezi işbirliğinde yeni bir uygulamayı daha hayata geçiriyor.

Bozulan aile yapısını onarmak, anne-baba- çocuk ilişkilerini güçlendirmek ve sağlıklı aile yapısı ile topluma yön vermek hedefiyle oluşturulan ‘Aile Üniversitesi’ne kayıtlar 19 Eylül’de başlıyor. Eğitimlere katılmak isteyenler 30 Eylül’e kadar Karşıyaka Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü’ne, kimlik fotokopisi ve iki adet vesikalık fotoğraf ile başvuru yapabilecek. Dersler 4 Ekim’de başlayacak.

Anne ve babalara; aile hukuku, aile sağlığı, din, bütçe yönetimi, iletişim, zaman yönetimi ve girişimcilik konularında eğitimler verilecek ve belediye meclis salonunda gerçekleşecek eğitimleri başarıyla tamamlayanlar sertifika alacak. 

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar eğitim ile ilgili, “Toplumun en önemli yapı taşı ailedir. Kendi aralarındaki sorunlarını çözen anne-baba, çocuğuna da faydalı olur ve bu sayede toplum gelişir. Bu bilinçle aile yapısının güçlendirilmesine büyük önem veriyor, katkı sağlamak adına ‘Aile Üniversitesi’ projesini hayata geçiriyoruz. Aile bireyleri bu ‘üniversitedeki’ deneyimleri mutlaka yaşamalı” açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
26°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?