Abdül Batur'dan yerel basına müjde: 'Gerekirse risk alacağız'

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Tasarruf Genelgesi hakkında İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi ile konuşan Batur, “Gerekirse risk alıp yerel basını mağdur etmeyeceğiz” dedi

BELEDİYE 13.07.2021, 12:17 13.07.2021, 12:21
Abdül Batur'dan yerel basına müjde: 'Gerekirse risk alacağız'

Konak  Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyarette bulundu. Birçok kişinin tepkisini çeken Tasarruf Genelgesi ve yeni yapılacak olan Basın Binası hakkında İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi’ye görüşlerini aktaran Batur, Tasarruf Genelgesi’nin amacının yerel basının sesini kısmak olduğunu söyledi. Gerçek Haberci'den Sıla Arabacıoğlu'nun haberine göre Batur, yerel basını mağdur etmemek için ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayarak, “Gerekirse risk alacağız” diye konuştu.
“Yerel basın bizim gözümüz kulağımız”
Bu genelgenin belediyelerin yaptığı çalışmaların halka aktarmayı engellediğinin altını çizen Batur, yandaş medyalarına reklam gelirini aktarıldığını söyledi. Belediyelerin göz kulağının yerel basın olduğunu söyleyen Batur, “Yereldeki haberleşme organlarının sesini kısmak, yereldeki belediyelerin yaptığı çalışmaların halka ulaşmasının önünü kesmek. Bu aydan başlayarak çalışmalara devam edeceğiz, taviz vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Önemli olan bu mücadeleyi vermek”
İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, yerel basının genç gazetecilere istihdam sağladığını vurgulayarak, Kılıçdaroğlu’na ve Cumhurbaşkanlığına yazı göndereceklerini, önemli olanın bu mücadeleyi vermek olduğunu söyledi.

Batur, yeni yapılacak Basın Binası ile ilgili Konak Belediyesi’nin her zaman İGC’nin yanında olacağını, yeniden yapılması ile ilgili destek olacaklarının da altını çizdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
37°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?