'Sınırlarımızı iki defa büyüttük'

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, geleneksel iftar buluşmalarında bu kez kentin güney aksındaki 716 muhtar ve ailelerini ağırladı. Başkan Aziz Kocaoğlu, "İzmir Büyükşehir Belediyesi, sınırlarını 2 defa büyüterek yeni şantiyeler ve 19 ilçede yeni şube müdürlükleri kurdu" dedi.

BELEDİYE 24.06.2016, 10:51 24.06.2016, 11:45
'Sınırlarımızı iki defa büyüttük'

Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel iftar buluşmaları, kentin Güney aksında bulunan 17 ilçeyle devam etti. Geçen salı günü kuzey aksında bulunan ilçelerin muhtarlarını ağırlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bu kez Bayındır, Gaziemir, Menderes, Selçuk, Torbalı, Kemalpaşa, Buca, Balçova, Güzelbahçe, Seferihisar, Urla, Beydağ, Çeşme, Kiraz, Ödemiş, Tire ve Bornova ilçelerinden 716 muhtar ve aileleriyle bir araya geldi. Konuklar Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu ile bol bol fotoğraf çektirdi.

Gecede, Başkan Kocaoğlu’na teşekkür için gelen 80 yaşındaki Emine Dudu Hamarat'ın sözleri duygu dolu anlar yaşattı. Seferihisar’ın kırsal Orhanlı Mahallesi'nde yaşayan Emine Dudu Hamarat, Aziz Kocaoğlu’nun köylerine yaptığı hizmetler dolayısıyla onu bir kez de olsa görmeyi, teşekkür borcunu ödemeyi istediğini dile getirerek, "Bu sıcakta senin için geldim. Aziz oğlum suyumuzu da bağladın, otobüsümüzü de getirdin, yollarımızı da yaptın, biz ne istediysek yerine getirdin, sözünde durdun. Allah seni başımızdan eksik etmesin" diye konuştu.

"KARABULUTLARI KENETLENEREK DEFEDECEĞİZ"

İzmir Milletvekili Atilla Sertel’in de katıldığı iftarda muhtarlara seslenen Başkan Kocaoğlu, şunları kaydetti: "Bildiğiniz üzere şubat ayında Kemalpaşa’daki karakola roket atılarak terörist saldırısı gerçekleştirilmişti. Bu kez terör Bayındır’da da kendini göstererek aynı vurguyu yapmaya çalıştı. Terör belası, yanı başımıza kadar geldi. Ülkemiz çok zor günlerden geçiyor. Turizm, ekonomi gibi sorunlarımız da var ama en önemli sorunumuz, en büyük belamız terör. Ülkemizin içinde bulunan bu terör belasını, birbirimize daha da yakınlaşarak, birlik beraberliğimizi koruyarak bertaraf etmemiz gerek. Bizim bizden başka dostumuz yok. Ülkemizin başında dolaşan karabulutları ancak birbirimize kenetlenerek, defedeceğiz. Tüm vatandaşlarımızla birlikte huzur, barış içerisinde yaşamak istiyoruz. Ramazan ayının ülkenin birlik beraberliğine bölünmezliğine vesile olmasını diliyorum."

YENİ ŞANTİYELER

Bölgedeki bütün muhtarların taleplerini sırayla yerine getireceklerini bildiren Başkan Aziz Kocaoğlu, "İzmir Büyükşehir Belediyesi, sınırlarını 2 defa büyüterek yeni şantiyeler ve 19 ilçede yeni şube müdürlükleri kurdu. Gereğini yapmak üzere İZSU aracılığıyla su tesisatı-dere ıslahı çalışmalarına, ESHOT kanalıyla ulaşım sıkıntılarını yok etmeye, İZBETON’la da sorunlu olan köylerin, mahallelerin yollarını düzeltme çalışmalarına başlandı. Muhtarlar Masası aracılığıyla yine, yeni isteklerinizi karşılamaya hazırız" dedi.

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
26°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?