'Sadece Diktatör' İzmir'i sarstı

Oyuncu Barış Atay'ın bir diktatörü kendi ağzından anlattığı 'Sadece Diktatör' adlı oyun İzmirli sanatseverlerden yoğun ilgi gördü.

BELEDİYE 30.01.2016, 10:15 30.01.2016, 09:21
'Sadece Diktatör' İzmir'i sarstı

İzmirli tiyatro severleri her ay yeni bir oyunla buluşturan Konak Belediyesi'nin bu ayki konuğu 'Sadece Diktatör' adlı oyun ile sanatçı Barış Atay oldu. Konak Belediyesi Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür Merkezi Avni Anıl Sahnesi'nde sahnelenen tek kişilik oyun İzmirli tiyatro severlerden tam not aldı. Bir diktatörü kendi ağzından anlatan ve diktatörlüğün nasıl oluştuğunu, halkla kurduğu çarpık ilişkiyi sert ve etkileyici bir dille gözler önüne seren 'Sadece Diktatör' oyununu izleyenler arasında Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ile belediye meclis üyeleri de yer aldı.

""

 

 

 

Konak Belediyesi'nce ücretsiz  sahnelenen oyun yoğun ilgi gördü. Biletleri günler öncesinden tükenen oyun için Cumartesi günü ek gösterim konuldu. Yönetmenliğini Caner Erdem'in üstlendiği ve Onur Orhan'ın yaratıcı olduğu kadar vurucu da olan üslubuyla kaleme aldığı 'Sadece Diktatör' oyununu seyirciler soluksuz izledi. Oyuncu Barış Atay ise göz dolduran performansıyla izleyenleri kendisine bir kez daha hayran bırakırken oyun sonunda dakikalarca ayakta alkışlandı. Bencil, koltuk bağımlısı, halktan korkan ve halkı küçümseyen  bir diktatörün kendi ağzından anlatıldığı 'Sadece Diktatör'ün sonunda sahneye çıkarak Barış Atay'a çiçek takdim eden Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, "Söze gerek yok, sarsıcı bir performanstı" diyerek oyunu hazırlayan Emek Sahnesi'ne teşekkür etti.

""

Yorumlar (10)
Yüksel Basmacı 3 yıl önce
Emeğinize, yüreğinize ve kaleminize sağlık olsun. Müsaadenizle bir kısmını kullanacağım sayfamda.
Ülfet Özyurt 3 yıl önce
Çok güzel bir yazı olmuş, emeğine sağlık arkadaşım. Bu topraklar ve insanımız var gücüyle zeytinine, barışına sahip çıkacaktır.
Jale Tekin 3 yıl önce
Canım.Emeğine Sağlık.O kadar ihtiyacı varki bu ülkenin birbirine zeytin dalı uzatmaya.
Rümeysa Bostancıoğlu 3 yıl önce
Yüreğinizin güzelliği yazınıza yansımış hocam. Okurken 1 senedir dersime girmemenize rağmen filmlerdeki gibi sizin sesiniz çınladı kulaklarımda. Elinize, elinize bunları yazdıran doğayı seven yüreğinize sağlık hocam
Mehmet Zengül 3 yıl önce
Merhaba, en güzel eylemlerden biri yazma eylemidir bence, yazmaya devam.İkincisi zeytin deyince herkesin aklına barışın gelmesi ne güzel.Yorumlar ise bu açıdan bakıldığında ayrıca güzel
Emine ucel 3 yıl önce
Yuregine saglik kalemine saglik sevgili genc arkadasim.basarilar diliyorum.
Cengiz Kaygısız 3 yıl önce
İlk filozofların zeytini bol topraklarda kendini yetiştirmiş olması tesadüf olmasa gerek. Ayrıca zeytin dalının barışı ve demokrasiyi işaret etmesi yine tesadüfi olmasa gerek. Bunun için zeytin ağacını yok etmek aynı zamanda barışı ve demokrasiyi hedef almaktır.
Eline sağlık bana felsefeyi hatırlattın.
Arife özerdim 3 yıl önce
Çok güzel bir. Yazı olmuş
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
24°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?