'Geç de olsa adalet yerini buldu'

Muhittin Selvitopu, Aziz Kocaoğlu ile birlikte 129 kişinin yargılandığı davadan beraat etmesine dair, "Geç de olsa adalet yerini buldu" dedi.

BELEDİYE 28.02.2017, 12:17 28.02.2017, 12:43
'Geç de olsa adalet yerini buldu'

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile birlikte 129 kişinin yargılandığı davadan beraat etmesini memnuniyetle karşıladığını belirterek, "Geç de olsa adalet yerini buldu" dedi.

Davanın açıldığı süreçte İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde görevli bir bürokrat olan Başkan Selvitopu, Başta Aziz Kocaoğlu olmak üzere 129 kişinin haksız,  hukuksuz bir biçimde yıpratılmaya çalışıldığını, ancak 5 yıl sonunda gecikmeli de olsa adaletin tecelli etmesinin sevindirici olduğunu söyledi. Selvitopu, "Biz adalete olan inancımızı hep koruduk. Çünkü Başkanımız Sayın Aziz Kocaoğlu başta olmak üzere davada yargılanan 129 kişinin suçsuz olduğuna inanıyorduk. Başından beri bu suçlamaların asılsız olduğunu savunuyorduk. Sonuçta adalet yerini buldu, gerçekler gün yüzüne çıktı. Davada yargılanıp beraat eden tüm sanıklara geçmiş olsun diyorum. Dilerim bundan sonra bu tür haksız, hukuksuz olaylarla karşılaşmayız" dedi.

Yorumlar (0)
banner96
banner178
açık
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?