‘27 Şubat'ta İzmir'in dağlarında çiçekler açtı’

CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven " 27 Şubat'ta dik duran ve her şeye rağmen adalete inananlar kazandı, İzmir'in dağlarında çiçekler açtı"

BELEDİYE 28.02.2017, 13:09 28.02.2017, 13:09
‘27 Şubat'ta İzmir'in dağlarında çiçekler açtı’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı  Aziz Kocaoğlu ve 129 belediye personelinin yargılandığı davada beraat kararı verilmesiyle ilgili olarak, CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven " 27 Şubat'ta dik duran ve her şeye rağmen adalete inananlar kazandı, İzmir'in dağlarında çiçekler açtı" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun örgüt lideri sıfatıyla 397 yıl hapis istemiyle yargılandığı davayla ilgili açıklamalarda bulunan Güven şunları söyledi: "Bu çok büyük bir kumpas davasıydı. İlk gündeme geldiğinde de bunu söyledik, dava sona erdiğinde de bunu söylüyoruz. Sadece Türkiye'nin değil, tüm dünyanın ödüllerle, verdiği kredi notlarıyla takdiri kazanmış bir belediye başkanına kurulan tuzaktı bu dava. Ama Sayın Kocaoğlu'na da, dava da yargılanan 129 personelimize de güvenimiz tamdı ve hiş bir zaman mücadeleden vazgeçmedik."

KUMPASLA İZMİR'E CEZA KESMEK İSTEDİLER

"Bu davanın tam seçimler öncesi adeta İzmir'e ceza kesercesine, aslı astarı olmayan saçma iddialarla açılması, tam olarak bir adalet skandalıydı. Büyükşehir belediyemize "Neden öğretmenler gününü kutladın? Neden İzmirli çiftçiye, üreticiye destek oldun? neden İzmir'in tanıtımını yaptın diye kurulan kumpas davasını açanlarda, bu davayı kabul edip sürdürenlerde bugün FETÖ terör örgütü üyesi oldukları için cezaevindeler. Bu bile kurulan kumpasın sebebini, hazırlayanları ve bu kumpasa zamanında kimlerin göz yumduğunu açıklamaya yeter."

"CHP'li başkanların yönettiği belediyelere, iktidarın uyguladığı müfettiş baskıları yetmezmiş gibi, bir de o dönemde uydurulan suçlamalarla açılan kumpas davasında, gururla söylüyorum ki İzmir halkı ve tüm STK'lar yanımızda durmuştur. Büyükşehir belediye başkanımız İzmir'in ve halkın vicdanında bu dava açıldığı gün zaten beraat etmiştir. Bizler için adalet mahkemede geç tecelli etmiş olsa da, halkın vicdanında Büyükşehir belediye başkanımız ve çalışma arkadaşları daha ilk gün beraat etmiştir."

İZMİR'İN DAĞLARINDA ÇİÇEKLER AÇTI

"Sayın Aziz Kocaoğlu ve yargılanan tüm belediye personeli kendilerinden ve dürüstlüklerinden emin olarak, 29 duruşma, 397 yıl hapis istemine rağmen, 29 kez adalet isteyenler kazanmışlardır. İzmir dağlarında 27 Şubat'ta bir kez daha çiçekler açmıştır.  5 yıl gecikmeli de olsa, Mahkemenin bir örgüt olmadığına, yapılan tüm suçlamaların asılsız olduğuna ve tüm sanıkların beraatına karar vermesi, sadece Aziz Kocaoğlu ve personelinin değil, aynı zamanda İzmir duruşunun da bir zaferidir."

CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven " Şimdi dost düşman bir kez daha anlamıştır ki, İzmir Büyükşehir Belediyesi çalmaz, çaldırmaz ve hizmet üretmekten başka bir işle uğraşmaz. Bu dava açılış amacına ulaşamamış ve adalet tecelli etmiştir ve bu dava aynı zamanda İzmirliye kurulacak hiçbir kumpasın başarılı olamayacağını da göstermiştir" dedi.

Yorumlar (0)
banner96
banner177
açık
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?