Saldırı sonrası CHP'li Aday Aksoy ve eşinden açıklama!

CHP Menemen Belediye Başkan Adayı Serdar Aksoy'un eşi Dilek Aksoy ve kadın kolları yönetim kurulu üyesi Ülkü Elkatmış'ın saldıraya uğramasının ardından, Menemen İlçe Emniyet Müdürlüğü karakolunda ifade verdiler.

ASAYİŞ 11.03.2019, 09:19 11.03.2019, 10:04

CHP Menemen Belediye Başkan Adayı Serdar Aksoy'un seçim çalışmalarına destek için CHP Menemen Kadın kolları ile birlikte yola çıkan Dilek Aksoy, Kazımpaşa mahallesine gitmek için yolda olduğu sırada arkalarından gelen araçtaki kişilerin saldırısına uğradı. Dilek Aksoy ve arkadaşları, araç içerisindeki O.E ve E.E’nin önce sözlü sonra fiili saldırıya maruz kaldı.

Seçim çalışması için araçta bulunan Kadın kolları yönetim kurulu üyesi Ülkü Elkatmış, hakaret eden şahısları sakinleştirmek için araçtan indiği esnada fiziki saldırıya geçen şahıslar , Ülkü Elkatmış'ı tartakladıktan sonra Dilek Aksoy'un içinde bulunduğu aracın arka camını yumruk atarak kırdı. Saldırganların çevrede bulunan Menemenlilerin yardımı ile uzaklaştırılmasının ardından Menemen İlçe Emniyet müdürlüğü merkez karakol amirliğine giden Dilek Aksoy ifade verdi.

Karakolda ifade sırasında AKP Menemen adayı Durmaz Bayraktar karakola gelerek Aksoy ailesine geçmiş olsun dileklerinde bulundu  ve faiilerin bir an önce cezalandırılması gerektiğini dile getirdi.

"TEHDİT VE HAREKETTE BULUNDU"

Dilek Aksoy, karakoldaki ifadesinin ardından basına ve kamuoyuna yaptığı açıklamada şunları söyledi: " Partili kadın arkadaşlarım ve dostlarımla her zaman yaptığımız parti çalışması olan ev ziyaretlerinden birini gerçekleştirmek için ilçemizin Kazımpaşa mahallesine gidiyorduk. Mahallede yaşayan , aynı zamanda partimizin kadın kolları yönetiminde olan Ülkü hanımı arabaya aldık. Birlikte ev ziyareti için yola çıktık. O sırada ismini sonradan öğrendiğim bir şahıs yolumuzu keserek kendi aracının içinden küfür etmeye başladı. Ardından tehdit ve hakarette bulundu. Arabadan hızla çıkarak içinde bulunduğumuz aracın arka camına yumruk atarak kırdı. Mahallede yakılmış ateşler nedeniyle aracımızı bir süre hareket ettiremedik. Cam kırılma olayından sonra aracı ateşin üzerinden sürerek olay yerinden hızla uzaklaştık. Bu noktada şunu da belirtmekte fayda olduğunu düşünüyorum. Bu mahalleye zaman zaman Ülkü arkadaşım ve diğer partili arkadaşlarımla birlikte ev ziyaretleri gerçekleştiriyorduk. Yani bu ziyaret ilk değildi. Bu olayın tesadüf olduğuu düşünmüyorum." dedi.

Menemen Belediye Başkan Adayı Serdar Aksoy, Menemen siyasi tarihinde kadına yönelik bu tarz bir saldırının hiç gerçekleşmediğinin altını çizerek: "Sonuç itibariyle demokratik bir yarış içerisindeyiz. Bu demokratik yarışa şekilde gölge düşürecek davranışlardan  kaçınmak gerekir. Menemen siyasi tarihinde seçim arifesinde, kadına yönelik bu tarz bir saldırı hiç gerçekleşmemiştir. Bu bizim ilçemizde bir ilk oldu.  Bu demokratik bir yarıştır ve bunu böyle görmek gerekir. Tabi ki gerekli suç duyurularında bulunuldu. Bunun sonuçlarına bakmak lazım. Sonuna kadar Cumhuriyet Halk Partisi olarak olayın takipçisi olacağız." ifadelerini kullandı.

Basın açıklaması esnasında olayı duyan Partililer ve Menemen halkı karakolun önüne geldi. Basın açıklaması esnasında Menemen CHP İlçe Başkanı Serdar Değirmenci ,CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Uyan'da yer aldı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
23°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?