Polisin darp ettiği Rana Batı'nın adres bilgilerini paylaşıp, katliam çağrısı yaptı!

Kadıköy'de maske takmadığı gerekçesiyle polislerin fiziksel müdahalede bulunduğu Rana'nın adresini kargo sisteminden bulup, katliam çağrısında bulunan kargo çalışanına sosyal medyada büyük tepki yağdı. Tehditler savuran kişinin Yurtiçi Kargo çalışanı olduğu öne sürülürken, Yurtiçi Kargo'dan yapılan açıklamada, "Olay araştırılmaktadır. Bir ihlal yaşandı ise tüm kanuni haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz" denildi.

ASAYİŞ 23.08.2020, 21:24 23.08.2020, 22:15
Polisin darp ettiği Rana Batı'nın adres bilgilerini paylaşıp, katliam çağrısı yaptı!

İstanbul Kadıköy'de maske takmadığı gerekçesiyle polislerin Rana Batı'yı fiziksel müdahalede bulunarak gözaltına almak istemesinin ardından yaşanan gelişmeler gündemdeki yerini korurken, Yurtiçi Kargo firmasında çalıştığı iddia edilen bir kişinin müşteri veri sistemine girerek kadının adresini bulduğu ve sonrasında adresini paylaştığı ortaya çıktı.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Yurtiçi Kargo'dan yapılan açıklamada ise "Çalışanlarımız, sistem üzerinden müşterilerimizin kişisel bilgilerine kesinlikle erişememektedir. Sadece dağıtım sırasında adres bilgileri ilgili personele gösterilmektedir" denildi. 

Olay, sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarla ortaya çıktı.

Önce Rana Batı'nın 'Cyparisuzs' isimli instagram profili ele geçirildi. Sonrasında hesaptan yapılan paylaşımda "Hesap bendedir dostlar. Sadece bir kaç saat içinde bu soysuz kızın numara ve adresini paylaşacağım. Artık gider evinden mi alırsınız bilemem, beni mahkemeye verdiğinde hep beraber adliyeye gidiyoruz" denildi. 

SÜRE VERİP TEHDİT ETTİ

Yurtiçi kargo çalışanı olduğu iddia edilen kişi sisteme ulaşamadığını ve birazdan aktif olacağını söyledikten sonra Kadıköy'de polislerle tartışan Rana'ya 1 saat süre verdi. Bu sürenin içinde özür videosu çekip yayınlamazsa, evinin adresini ve telefon numarasını açıklayacağını ilan etti.

Sonrasında kadının adres ve telefon bilgilerini paylaştı.

"HEP BERABER GİDELİM Mİ?"

Şahıs, adres bilgilerini paylaştıktan sonra kendi bulunduğu konumdan kadının evinin uzaklığını tespit edip "metrobüsle 1,5 saat" dedikten sonra "hep beraber gidelim mi" diye sordu.

SOSYAL MEDYADA "YURTİÇİ KARGO CEVAP VER" ETİKETİ AÇILDI

Sosyal medyada konuyla ilgili olarak #YurticiKargoCevapVer hastagiyle binlerce mesaj paylaşıldı. Müşteri bilgilerine nasıl  ulaşabildiğini sorgulayan vatandaşlar, Yurtiçi Kargo'dan yapmasını istedi.

YURTİÇİ KARGO'DAN AÇIKLAMA 

Konuyla ilgili açıklama yapan Yurtiçi Kargo şöyle dedi: 

"Çalışanlarımız, sistem üzerinden müşterilerimizin kişisel bilgilerine kesinlikle erişememektedir. Sadece dağıtım sırasında adres bilgileri ilgili personele gösterilmektedir.  Konunun şirketimizle ilgili olup olmadığı hakkında net bir bilgi olmasa da olay araştırılmaktadır. Bir ihlal yaşandı ise tüm kanuni haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz"

NE OLMUŞTU?

Kadıköy'de maske takmadığı gerekçeyle polisle  tartışan sonrasında ise gözaltına alınmak istenen Rana B.'nin görüntüleri sosyal medyada büyük yankı bulmuştu. Bir kesim polislerin gözaltına almak için şiddete başvurmasına tepki gösterirken, bir başka kesim ise polislere mukavemet gösterdiğini ileri sürmüştü. Bu tartışmalar eşliğinde polislerin açığa alınmasına karar verilmişti. Hemen ertesinde ise polisler İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından görevlerine iade edilmişti.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
10°
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?