Maske gözaltısında 2 polise uzaklaştırma

İstanbul Valiliği, Kadıköy'de corona virüs denetimlerinde maske takmayan bir kadını, gözaltına almaya çalışan polis memurlarının görevden uzaklaştırıldığını açıkladı.

ASAYİŞ 20.08.2020, 11:57
Maske gözaltısında 2 polise uzaklaştırma

Kadıköy'de dün yapılan corona virüs denetimlerinde maskesi olmayan bir kadına polis müdahale etti. Kadının gözaltına alınması sırasında gerginlik çıktı. İstanbul Valiliği olayla ilgili açıklama yaparak, hakkında soruşturma başlatılan polis memurlarının görevden uzaklaştırıldığını açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada, "Kadıköy Osmanağa Mahallesi Söğütlü Çeşme Caddesinde 19.08.2020 tarihinde güvenlik görevlilerimiz tarafından yapılan Sağlık İçin Hepimiz İçin COVİD-19 denetlemeleri sırasında R.B isimli kadının, maskesini usulüne uygun şekilde takmadığı görülerek uyarıda bulunulmuştur.

Polis memurlarının uyarısına R.B. hakaret içeren söz ve davranışlarla karşılık vermiş, yapılan ikazlara rağmen bu tutumuna devam etmesi üzerine, gözaltına alınmak istenmiştir. Gözaltına alınma esnasında kesinlikle görmek istemediğimiz görüntülerin yaşanması bizi çok üzmüştür.

Konuyla ilgili olarak Valiliğimizce başlatılan soruşturma kapsamında ilgili polis memurları görevden uzaklaştırılmıştır. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma devam etmektedir" denildi. (DHA)

Yorumlar (4)
Bayram Akcin 5 ay önce
Provakasyonu görmeyip 2 polisimizi görevden alan zihniyeti kınıyoruz
T.Y 5 ay önce
Polis memuru neden görevden alınıyor yasak herkese yasaktır takmak zorunda takacak takmayan ceza yiyecek karşılık veren de ifade için karakola götürülebilir bu ne zorbaliktir hem maske takmayıp kanunları cigneyim hemde ceza yiyemek için arbade çıkarayım olacak iş değil polis görevini yapmış bunda hesap verilmesi gereken durum yok
Harun Coskun 5 ay önce
Polis memurları olabildiğince yerinde müdahale etmiş kadınların tutumu baştan sona yanlış zaten.içişleri bakanının geçmişte polisin birçok yanlış uygulamasında arkasında dururken haklı olanları görevden uzaklaştırması oldukça trajikomik.
Ayşe 5 ay önce
BU KADIN SAÇ SARIŞIN GENÇ KORONAVİRÜS YASAĞI OLDU! VAY KADIN GERİZAKALIYDI!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?