Dikkat! İzmir için terör uyarısı mı yapıldı?

Terörden Sorumlu İzmir İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Aydın imzası ile, İzmir’deki çeşitli kamu kuruluşlarına ‘olası terör eylemleri’ konusunda personelin uyarılması için ‘gizli’ ibareli bir yazı gönderildi. Öte yandan, çeşitli sosyal medya platformları ve iletişim ağlarında ise ‘isimsiz’ uyarı mesajları yaygınlaşmaya başladı.

ASAYİŞ 25.05.2019, 15:24 27.05.2019, 16:56
Dikkat! İzmir için terör uyarısı mı yapıldı?

ÜMİT KARTAL / İZ GAZETE -  Terörden Sorumlu İzmir İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Aydın, İzmir’deki çeşitli kamu kuruluşlarının bir kısmına, ‘olası terör eylemleri’ konusunda uyarı ve önlem yazısı gönderdi. 15 Mayıs 2019 günü Antalya ve İstanbul’da yakalanan patlayıcı düzeneklerinin örnek gösterildiği yazıda şu ifadelere yer verildi:

“Başta İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin, Adana, Diyarbakır, Tunceli, olmak üzere; terör örgütlerinin faaliyet ***********, kurumlara, medya organlarına, **** ****** ***********, molotoflu saldırı, kanunsuz sokak gösterileri bomba süsü verilmiş pankart asma, lastik yakma, çöp konteyneri ile yolu trafiği kapatma ,yürüyüş ve benzeri eylem gerçekleştirilebileceği, bu tarz eylemlerde daha çok bombalı silahlı eylem yapma beklentisinin olduğu değerlendirildiği bildirilmiştir. Bu itibarla benzer tarzdaki eylemlerin ilimize de yapılabileceği göz önünde bulundurularak tüm personelimiz yukarıda belirtilen hususlarla ilgili olarak uyarılmış, alınan güvenlik tedbirlerinin gözden geçirilmesi gerekirse ilave tedbirlerin alınması istenilmiştir.”

Yazıda ayrıca, nasıl önemler alınması gerektiği konusunda da uyarılarda bulunuldu.

SOSYAL MEDYADA BU MESAJ YAYGINLAŞIYOR

Öte yandan; çeşitli sosyal medya ve iletişim kanallarında İzmir Valiliği’nde çalışan bir personelin eşine ait olduğu iddia edilen bir mesaj da yaygınlaşmaya başladı. İşte o mesaj:

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
21°
gök gürültülü hafif yağmurlu
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?