AKP İstanbul büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım dün akşam ATV'deki canlı yayın programında konuştu. Yıldırım, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ile yapacakları canlı yayınla ilgili detayları konuştu. Ayrıca Uğur Dündar'ı yapılacak olan canlı yayının moderatörü olarak istemesinin sebebini de açıkladı. Yıldırım, " Arkadaşımız bir yalan söyledi yalanı yatsı olmadan ortaya çıktı, hala o yalanı nasıl döndürürüm çabasında. Üzülüyorum. Yalanı da hatayı da kabul etmek erdemdir. Yalan ortaya çıktı, eyvallah, özür dile. Ne kaybedersin? Soruları istemiş dedi, ispat et. Moderatör çıktı dedi ki bizden istemedi dedi."ifadelerini kullandı. 

"SEN SORU SORACAKSIN, BİZ CEVAPLAYACAĞIZ"

Yıldırım Dündar'a iki sebepten dolayı teklif ettiğini söyleyerek," Yandaş televizyonda yaparlar kendin çal kendin oyna yaparlar dediler. Burada bir şaşırtma yapmak istedim. Açık taraf olan biri. Benim için hiç mahzuru yok. Yeter ki bahaneleri kalmasın. Niye vazgeçtiğini anlayabilmiş değiliz. Sen soru soracaksın biz cevap vereceğiz, adaylar demokrasi bundan nasıl zarar görecekler dedim. Ben de tam onun için Dündar ismini telaffuz ettim. Niye? Bir kutuplaşmadır gidiyor. böyle mi kardeşim, madem ki bu kutuplaşmayı yumuşatacak bir süreç için Uğur Dündar bu işi üstlensin. Bu şekilde bir iletişim kurulsun. Bu fırsatı değerlendirebilirdi. Ancak büyük bir ihtimalle CHP’nin telkiniyle bu yayını yapmaktan vazgeçti. Kendisinin açıklamaları ne kadar kabul gördü ikna edici oldu bilemem. Ben ikna olmadım." dedi.

"HER SORUNUN CEVABINA 3 DAKİKA"

AKP'li aday Yıldırım, İsmail Küçükkaya'nın moderatörlüğünde gerçekleşek canlı yayınla ilgili şu açıklamalarda bulundu: "İsmail Küçükkaya’yı ben eskiden beri tanırım, ulaştırma muhabiriydi. İsmail Küçükkaya kendi işini yapmaya çalışan ama düşüncesi de bilinen bir arkadaşımız. Genel Başkan Yardımcıları bugün detayları konuştu. Her adaya 15 soru sorulacak. Her soru içi 3 dakika ayrılacak." 

TELE1