‘Tayyip Erdoğan gömleği çıkardı, Amerikan çuvalını giydi’

YAĞIZ BARUT / İZ GAZETE Saadet Partisi, İsrail’in Kudüs ve Mescid-i Aksa’daki Müslümanlara yaptığı zulme karşılık, 30 Temmuz Pazar günü İstanbul Yenikapı’da, ‘İsrail Güçten Anlar!’ sloganıyla ‘Büyük Kudüs Mitingi’ düzenledi....

09 Ağustos 2017, 11:39 Yağız Barut
‘Tayyip Erdoğan gömleği çıkardı, Amerikan çuvalını giydi’

YAĞIZ BARUT / İZ GAZETE Saadet Partisi, İsrail’in Kudüs ve Mescid-i Aksa’daki Müslümanlara yaptığı zulme karşılık, 30 Temmuz Pazar günü İstanbul Yenikapı’da, ‘İsrail Güçten Anlar!’ sloganıyla ‘Büyük Kudüs Mitingi’ düzenledi. Miting hakkında konuştuğumuz Saadet Partisi İzmir İl Başkanı Zekeriya Hazırbulan, “Mescidi Aksa Müslümanların ilk kıblesidir. Bu yüzden bizler için çok önemlidir. İsrail’in orada bazı emelleri var. Maalesef yöneticilerimiz 2002 yılından beri bu emellere hizmet ediyor. Tayyip Erdoğan Milli Görüş Gömleğini çıkardığı gün, Amerikan çuvalını giydi” dedi.

‘TAYYİP ERDOĞAN SİYONİZME HİZMET ETTİ’

Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın İslamiyet açısından önemini tarihsel süreç ile açıklayan Hazırbulan, “Şuan orada çok büyük bir zalimlik var. İsrail orada ırkçı emperyalist politikalarını gerçekleştiriyor.  Bu ırkçı emperyalizmin 1897’den beri orada büyük emelleri var. Onlara göre Fırat ile Nil Nehirleri arasındaki bütün topraklar ‘Arzı Mevud’tur. Yani onların kutsalına göre onlara tanınan bir haktır ama tabii ki tahrif edilmiş bir şeydir bu, gerçek Tevrat’ta böyle bir şey yoktur. Bu hakka inandıkları için o bölgede mücadele ediyorlar. Amaçları da bu bölgede büyük bir devletin olmamasıdır. Maalesef ülkemizdeki yöneticiler tarafından 2002 yılından beri bu emellere hizmet ediliyor. 2003 yılında Amerika Irak’a girdi ve orayı böldü. Buna maalesef ki destek olanlardan biri de AKP iktidarı. Orada Siyonizm’in emellerinden birine hizmet edilmiş olundu. Devamında Suriye’de olanları görüyoruz. Esad zalim biri ancak burada da ‘Büyük Ortadoğu Projesi’nin Eş Başkanıyım diyen Tayyip Erdoğan’ın payı var.” dedi.

‘MİTİNGDE HİÇBİR SİYASİ ÇIKAR GÜTMEDİK’

1980 yılında İsrail Kudüs’ü ebedi başkenti seçince dönemin ‘Milli Görüş’ü temsil eden partisi ‘Milli Selamet Partisi’nin bir miting yaptığını aktaran Hazırbulan, “O mitingin amacı o gün neyse bugün de odur. Yani Kudüs’teki zulümdür. İslam ülkeleri bir arada değiller. Bir araya geldiklerinde de yapabildikleri tek şey kınamak. Bizim miting amacımız, Filistin’deki zulmü dile getirelim, İsrail görsün ki söz konusu Kudüs olduğunda Müslümanlar büyük topluluklar oluşturabiliyor. İsrail’e korku salmak ve Filistin’deki kardeşlerimize de huzur, güven, Türkiye arkamızda mesajını verebilmektir. Bu mitingde herhangi bir siyasi çıkar gütmedik. Çünkü bu ümmetin meselesi ve burada parti propagandası yapmanın yeri ve zamanı değildi.” diye konuştu.

‘İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLERİ İŞBİRLİKÇİ’

“Bizim sloganımız ‘İsrail güçten anlar.’ Güç ise ancak birlik ve beraberlikle olur” diyen Hazırbulan, “İslam ülkeleri yöneticilerinin neredeyse tamamı işbirlikçi Amerikan yanlısı ya da gizli İsrailci. Böyle olduğu zaman birlik beraberlik olması mümkün değil. Mesela Ürdün Kralı Şerif Hüseyin Krallık vaadiyle İngilizlere Kudüs’ün işgali için izin vermiştir. Böyle olunca İslam İşbirliği için bir şey yapmalarını beklemek yanlış olur. Refah Yol hükümeti zamanında rahmetli Erbakan Hocamız İslam birliğinin tesisi için D8’i (developing  eight)kurdu. Refah Partisi’nin düşürülme sebeplerinden biri de budur. Bu kuruluş hala devam ediyor ama bu hükümet tarafından tesis edilip aktifliği sağlanabilseydi şuan da İslam birliği zaten oluşmuş olacaktı. Hem ekonomik hem siyasi bir güç olacaktı. İnanın Ortadoğu’da bir tane savaş olmazdı. Hiç kimse buna cesaret edemezdi.” dedi.

İktidarın İsrail politikası için ‘Tribünlere oynuyorlar’ yorumunu yapan Hazırbulan, “İcraat noktasında çok başka işler yapılıyor ama tribüne gelindiğinde çok güzel mesajlar verilebiliyor. Ancak böyle maçı kazanan biz olmuyoruz. Bu mitinge herkesi davet ettik maalesef AKP’den bir tane bile katılımcı olmadı.” dedi.

‘KILIÇDAROĞLU AKP’NİN İŞİNE GELİYOR, MHP’Yİ ZATEN SİNDİRDİ’

Halkın çoğunun AKP’nin yaptıklarını bildiğini belirten Hazırbulan, “Ancak insanlar sindirilme, korkutulma, borca esir edilme gibi üç ana temel üzerinde ve ‘İktidarda bizimkiler var.’ anlayışından dolayı farkında olunan şeyleri görmezden geliyor. Basının yüzde doksanı AKP’nin elinde, yüzde sekseni doğrudan yandaş, yüzde onu korkutulmuş basın. Her gün her yerde AKP’nin borazanlığını yapınca, tabi ki birçok kötü olan şey de gözükmüyor. Maalesef ki halkımız da okumuyor. Kimse bu işin doğrusu nedir diye bakmıyor. Çünkü borca esir edilmişler, böyle olunca halk ne diyor AKP giderse istikrar bozulur. Aslında 7 Haziran seçimlerinde AKP’ye büyük bir ders verildi ancak orada koalisyon tiyatrosu oynandı. 1 Kasım seçimlerine giden süreçte terör patladı, dolar yükseldi halk gene korktu ve oyunu AKP‘ye verdi. 16 Nisan’da da halk çok güzel bir cevap verdi. Bir başkanlık hakkı kaldı. Aslında halkta ona oy vermek istemiyor. Sadece mecbur bırakıldığını düşünüyor. Alternatif birçok parti var. Saadet Parti’si toplumun bütün sıkıntılarını giderebilecek partilerden bir tanesi. Biz vatanımız, milletimiz, ümmetimiz için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Onun için AKP’nin şuanda tek korktuğu parti Saadet Partisi. CHP de Kılıçdaroğlu olduğu sürece AKP’nin işine gelir, MHP’yi zaten sindirdi. Tayyip Erdoğan bizim kaçaklardan olduğu için bizi çok iyi tanıyor. Ama artık yoruldu, kendiside söylüyor metal yorgunluğu var diye. Biz de diyoruz ki artık Saadet Partisi gelsin milletin sıkıntısını gidersin. Ekonomi ve milli eğitim politikaları sıkıntıda, tarımda çok kötüyüz. Dış politikayı hiç söylemiyorum bile, değil dostumuzun kalmasını selam verecek kimse kalmadı. Ahlak ve maneviyat çökmüş durumda, alkol uyuşturucu kullanımı 11 yaşına düşmüş. Fuhuş 13 yaşına düşmüş.” dedi.

‘KANDIRILMA OLAYI DEĞİLDİR, MİLLETİ KANDIRMA!’

FETÖ konusunda en temiz parti olduklarını söyleyen Hazırbulan, “FETÖ hiçbir zaman bize destek olmadı. Çünkü biz kimsenin asla kuklası olmayız. Onların Amerika’da ki ağabeyleri de bunu çok iyi bildiği için bizi desteklemedi. 15 Temmuz’da gerçek bir darbe girişimi olmuştur ve bunu ABD FETÖ maşasıyla yapmaya kalkmıştır. AKP’de bu zamana kadar onlarla birlikteydi ve bilerek, isteyerek emniyete, yargıya, bakanlıklara bu örgütün sızmasına yardımcı oldu. Bu da kandırılma olayı falan değildir, çünkü koskoca Cumhurbaşkanı üç beş kere kandırılmaz, yani o zaman o da milleti kandırıyor demektir.” dedi.

‘HERKESE ADALET OLMALI’

CHP’nin yaptığı ‘Adalet Yürüyüşü’ hakkında da konuşan Başkan Hazırbulan sözlerini şöyle sürdürdü: “Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşü çok doğru ve yerinde bir yürüyüştü. Türkiye’de adalet sistemin sıkıntısını anlatmaya yönelik önemli bir adımdı. Ancak Enis Berberoğlu sürecinden sonra değil de öncesinde yapılsaydı çok daha güzel ve anlamlı olurdu. Eskiden başörtüsü zulmü vardı ve bizler meydanlarda adalet için çok bağırdık ancak hiçbir CHP’li yanımızda değildi. Onun için biz ‘Adalet Yürüyüşü’nü yerinde bir şey olarak gördük ama fiili olarak katılmadık. Çünkü bana adalet değil, herkese adalet olmalı. Ayrıca keşke PKK’ya destek verenlerle ve FETÖ’cü gruplarla birlikte hareket etmeseydi. Son olarak da tabi ki de katlanılan sıkıntı için tebrik ediyorum. CHP açısından ses getiren bir şey oldu.”

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
21°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?