DOLAR
3,5766 % 0,04

'İlle de bir iş olsun'

'İlle de bir iş olsun'

esnek

'İlle De Bir İş Olsun Projesi' kapsamında iş makinesi operatörü ehliyeti alacak kursiyerlerin eğitimleri sürüyor.

haberiçi

İZROMDER'in Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Başkanlığı'nın desteğiyle yürüttüğü 'İlle De Bir İş Olsun Projesi' kapsamında düzenlenen eğitim programına yoğun ilgi gösteren kursiyerler, tam katılım sağlıyor. Kursiyerlerin proje kapsamında eğitim gördüğü Fuldam A.Ş.'nin ortaklarından Gündüz Gülmez, derslere eksiksiz geldiklerini dile getirdi. Proje kapsamında beklendiğinden çok daha fazla talep aldıklarını ve bunun da kendileri açısından sevindirici olduğunu aktaran Gündüz, "Kursiyerlerimize ilk olarak iş makinelerini tanıttık ve sıra eğitime geldi. Makine tanıtımları boyunca kursiyerlerimiz derslerini dikkat ve ilgiyle takip ettiler ve iş makinelerini tanıyarak öğrendiler. Aynı dikkat ve ilginin direksiyon eğitiminde de devam edeceğini düşünüyoruz" dedi.

'İlle de Bir İş Olsun' kapsamında eğitim alan Roman kökenli kursiyerlerden yoğun bir talep  aldıklarını belirten Gündüz Gülmez, "Açıkcası bunu beklemiyorduk. Proje kapsamındaki yüz katılımcının dışında da Roman kökenli vatandaşlardan yoğun talep ve başvuru alıyoruz. Amacımız onlara mesleği öğreterek iş dünyasına kazandırmak. Arkadaşlarımız da hevesleri ve gayretleri sayesinde buna ulaşacak durumdalar" diye konuştu.

Kursiyerlerin eğitimlerini tamamlamalarının ardından yüzde yüz iş bulacaklarının garantisini veren Gülmez, "Proje, iş dünyası adına önemli ve doğru bir proje. Sektördeki açığı görerek sektörün kalifiyeli eleman eksikliğine çözüm üreten bir çalışma. Bundan kaynaklı kursiyer arkadaşlarımızın eğitim sonrasında iş bulmaları çok basit. Biz de Fuldam olarak kendi çevremizi ve imkanlarımızı kullanarak arkadaşlarımızın iş bulmalarına yardımcı olacağız" dedi.

Fuldam Hyudai olarak servis, bakım, satış, iş makinesi operatörlüğü kursu ve ağır vasıta ehliyeti kursuna kadar çok geniş bir yelpazede hizmet verdiklerini kaydeden Gülmez, her ay 100 -150 arasında kursiyere iş makinesi operatörlüğü kursu verdiklerini ve bu rakamın yaz aylarında 200'e kadar çıktığını söyledi. Roman vatandaşların Fuldam çatısı altında kurs almalarının kendileri çaısından sevindirici olduğunu söyleyen Gündüz, tüm kursiyerlere girecekleri operatörlük sınavında başarılar diledi.

esnek en yeni

Facebook ile Yorum Yap

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

esnek en yeni

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Köşe Yazıları

Arşivde Ara

Dikey