DOLAR
3,5766 % 0,04

TÜPRAŞ'ta anlaşma sağlandı, dayatmalar geri çekildi

TÜPRAŞ'ta anlaşma sağlandı, dayatmalar geri çekildi

esnek

TÜPRAŞ’ta Petrol-İş Sendikası ile patron arasında yapılan görüşmeler sonunda anlaşma sağlandı.

haberiçi

Emine Uyar - TÜPRAŞ’ta Petrol-İş Sendikası ile patron arasında yapılan görüşmeler sonunda anlaşma sağlandı. Bugün sabah başlayan ve akşam saatlerine kadar süren görüşmeler sonunda yapılan açıklamada patronun 3 yıllık sözleşme, çalışma sürelerini artırılması, mazeret izinleri gibi çalışma sistemine ilişkin dayatmalarını geri çektiği bildirildi. 

TÜPRAŞ işçileri fabrikaya kapandı

Ücret zammı ise işçileri memnun etmedi. 2 yıllık sözleşmeyle işçi ücretlerine ilk altı ay yüzde 9, ikinci ve üçüncü altı aylarda enflasyon, dördüncü altı ay için ise enflasyon artı yüzde 0.5 zam yapılacağı bildirildi. Dayatmaların geri çekilmesinin olumlu bulan işçiler, ücret zammının ise beklentilerini karşılamadığını dile getirdi. 

Öte yandan anlaşmaya Petrol-İş Batman, Kırıkkale ve Kocaeli şubelerinin onay verdiği, Aliağa şubenin ise onaylamadığı bildirildi.

EVRENSEL

esnek en yeni

Facebook ile Yorum Yap

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

esnek en yeni

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Köşe Yazıları

Arşivde Ara

Dikey