DOLAR
3,5766 % 0,04

Güzelbahçeli kadınların göz nuru ürünleri vitrinde

Güzelbahçeli kadınların göz nuru ürünleri vitrinde

esnek

Güzelbahçe Belediyesi bünyesinde verilen hobi, el sanatları ve beceri kurslarına devam eden kursiyerlerin eserleri görücüye çıktı.

haberiçi

Güzelbahçe Atatürk Kültür Merkezi’nin giriş katındaki iki ayrı mekanda açılan yıl sonu sergisinde kursiyerlerin resim, seramik,  Türk işi tel kırma, otantik takı, kurdele nakışı, üç boyutlu kaat-ı sanatı, yün örgü, resim, iğne oyası, mozaik, ahşap boyama, tel işi, dikiş nakış kurslarına devam eden kursiyerlerin el emeği göz nuru eserleri vitrine çıktı.

Açılış kurdelasını kesen Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, “Kadınlarımızı evden çıkararak, toplumsal ve sosyal hayatın içerisinde yer almaları, beceri kazanmalarını sağlıyoruz. Bir hobilerinin olması için açtığımız kurslara devem eden kadınlarımız, aynı zaman çağdaş, laik cumhuriyetimizin yılmaz savunucuları olduklarını her fırsatta gösteriyor ve örnek oluyorlar. Hepinizi kutluyorum” dedi.

Bu arada kadınlara gönüllü olarak beceri kursu veren eğiticilere teşekkür sertifikası sunuldu.

Türk işi tel kırma, takı, kurdele nakışı, üç boyutlu kaat-ı sanatı,yün örgü, resim, ahşap boyama, tel işi, mozaik, dikiş nakış kurslarına devam eden 200’e yakın kursiyere katılım sertifikası verildi.

Sergi Pazar akşamına kadar açık kalacak.

esnek en yeni

Facebook ile Yorum Yap

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

esnek en yeni

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Köşe Yazıları

Arşivde Ara

Dikey