DOLAR
3,5766 % 0,04

Karabağlar'da Anneler Günü şenliğine büyük ilgi

Karabağlar'da Anneler Günü şenliğine büyük ilgi

esnek

Karabağlar Belediyesi tarafından Karabağlar Karafatma Parkı'nda gerçekleştirilen “Anneler Günü Şenliği"ne Karabağlarlı kadınlar büyük ilgi gösterdi.

haberiçi

Etkinlikte konuşan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu annelere seslenerek, “İyi ki bu ülke için güzel insanlar yetiştiriyorsunuz. Hepinizin önünde sevgi ve saygıyla eğiliyorum.” dedi.

Renkli görüntülere sahne olan şenlik, Başkan Selvitopu’nun kadınlara karanfil dağıtmasıyla başladı. Şenlik alanındaki kadınların Anneler Günü'nü kutlayan Başkan Selvitopu, kadınlarla birlikte bolca fotoğraf çektirdi.

Şenlik kapsamında “Üretime Destek Hayata Destek” sloganıyla Karafatma Parkı'nda kadınların el emeği ürünlerini sergiledikleri stantlar açıldı. Karabağlar Belediyesi semt merkezlerindeki kurslar kapsamında eğitim gören kadınlara ait ürünlerin sergilendiği stantlar,  yaz boyunca Kara Fatma Parkı'nda açık olacak.

Kadınların doyasıya eğlendiği etkinlikte Çağrı Ergün ve Grubu sahne alarak katılımcılara keyifli dakikalar yaşatırken, Kuaför Harun Cici de şenliğe katılan engelli annelere ücretsiz kuaförlük hizmeti sundu. Başkan Selvitopu, Cici'ye etkinliğe katkılarından dolayı bir plaket takdim etti.

Şenlikte konuşan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, annelerin toplumdaki yeri ve önemine dikkat çekti ve tüm fedakar annelerin önünde saygı ve sevgiyle eğildiğini dile getirdi. Selvitopu,  “Bize hayat verdiniz. Bizim toplumumuzda annenin yeri ayrıdır, kıymetlidir. Anne, saygı göstermemiz gereken ailenin lideridir. Anneler olmazsa ailenin düzeni bozulur. Onlar aileyi mutlu kılar, acısını ise yüreğine gömer ama çocuklarına eşine mutlu görünmeye çalışır. Hepinizin önünde saygıyla sevgiyle eğiliyorum” diye konuştu.

Başkan Selvitopu konuşmasında şehit annelerini de unutmadı. Şehit annelerinin bu ülke için ayrı bir yeri olduğuna işaret eden Selvitopu, “Bu ülke uğruna şehit düşenleri,  burada bir kez daha rahmetle anıyorum ve anneleri önünde saygıyla,  sevgiyle eğiliyorum. Işıklar içinde yatsınlar.Onlar,  annelerinin babalarının yüreklerinde yaşıyorlar. Umarız anneler böylesi acıları daha fazla yaşamaz. Bir an önce ülkemize huzur, barış, hoşgörü ve sevgi hâkim olur.” diye konuştu.

Şenliğe CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız da katıldı. Kadınların gününü kutlayan Yıldız da Başkan Selvitopu'na eşlik ederek kadınlara karanfil dağıttı.

esnek en yeni

Facebook ile Yorum Yap

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

esnek en yeni

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Köşe Yazıları

Arşivde Ara

Dikey