DOLAR
3,5766 % 0,04

Corsini'nin "Dalga" Mask Tasarım Sergisi İtalyan Kültür'de

Corsini'nin "Dalga" Mask Tasarım Sergisi İtalyan Kültür'de

esnek

İzmir Ekonomi Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç.Dr. Ebru Corsini'nin “Dalga"adlı sergisi İtalyan Kültür ve Dostluk Derneği Sanat Galerisi'nde açıldı

haberiçi

Sergi açılış kokteyli çok sayıda sanatçı ve sanatsever katıldı. İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç.Dr. Ebru Corsini'nin fotoğrafladığı yüzeylerle tasarladığı maskları bir araya getirdiği, gerçeklik algısı ve zamanın izlerini sorguladığı sergisi açılış kokmteyline katılan sanatseverlerin beğenisini kazandı. Eserleriyle ilgili bilgi veren Corsini, aşınmış ve değerini kaybetmiş yüzeyleri yeniden bir başka bakış açısıyla yüzlerle birleştirdiğini, yeni kimlikleri eski değerler üzerine kurgulandığını ve başkalaştığını söyledi. Uluslararası bienal ve sergilerde eserleri sergilenen Ebru Corsini, mask tasarımı ve yapım teknikleri üzerine üniversitelerde seminerler veren,iç ve dış mekanlarda, mekanın ifade gücünü arttıracak, destekleyecek tasarımlar uygulayan Ebru Corsini'nin 16 eserinin yer aldığı sergisi 1 hafta süreyle gezilebilecek.

Son Güncelleme: 12 Ocak 2017 13:38
esnek en yeni

Facebook ile Yorum Yap

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

esnek en yeni

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Köşe Yazıları

Arşivde Ara

Dikey