DOLAR
3,5766 % 0,04

KalDer, DEÜ’ye konuk oldu

KalDer, DEÜ’ye konuk oldu

esnek

TÜRKİYE Kalite Derneği (KalDer), Rektörlük DESEM 75.Yıl Amfisi’nde EFQM Mükemmellik Modelini anlattı.

haberiçi

KalDer Üyesi Fatin Yücel’in katıldığı toplantıyı, Dokuz Eylül Üniversitesi üst yönetimi ile akademik ve idari personel izledi. 
Rektör Prof. Adnan Kasman açılış konuşmasında, “Mükemmellikö kültürünü yaşam biçimine dönüştürerek, ülkemizin rekabet gücünün ve refah düzeyinin yükseltilmesi amacıyla kurulan KalDer’in çalışmalarını çok önemsediklerini belirtti.

Rektör Kasman, “Üniversitemiz, paydaşlarının kim olduğu, ne beklediklerinin bilinciyle, var olan kaynaklarını sürekli gelişme ve mükemmel sonuçlara ulaşmak için kalite yönetimi çerçevesinde kullanmaktadır" dedi.

KalDer Üyesi Fatin Yücel, EFQM Mükemmellik Modeli’nin, kuruluşların sahip oldukları ortak temel değerler, bu değerleri hayata geçirmek için yaptıklarını ve elde ettiği sonuçlar hakkında geniş bir bakış açısı oluşturmak üzere geliştirilen bir çerçeve olduğunu belirtti.

Yücel, EFQM Mükemmellik Modelinin ülkemizdeki eğitim ve uygulamalarında lisans sahibi olan tek kuruluşun KalDer olduğunu belirterek, “Bugün başta Avrupa olmak üzere, 30 binden fazla kuruluş EFQM Mükemmellik Modeli’ni bir yönetim modeli olarak kullanmaktadır.

KalDer İzmir Şubesi, Ege Bölgesi’ndeki kuruluşların Ulusal Kalite Ödülü’ne ve EFQM Avrupa Kalite Ödülü’ne hazırlanmalarında yol gösterici rol oynamaktadır. Ayrıca, bölgemizdeki kuruluşların rekabet gücünü artırmada etkili bir yöntem olan ve EFQM Mükemmellik Modeli’ne göre değerlendirilen Ege Bölgesi Kalite Ödülü de büyük bir önem taşımaktadır" diye konuştu.

esnek en yeni

Facebook ile Yorum Yap

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

esnek en yeni

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Köşe Yazıları

Arşivde Ara

Dikey