DOLAR
3,5766 % 0,04

Adliye etrafında insan zinciri oluşturacaklar

Adliye etrafında insan zinciri oluşturacaklar

esnek

İzmir Barosu, adliyeye yönelik terör saldırısının birinci haftasında 'Korkmuyoruz, buradayız' diyecek. DİSK Adliyeye karanfil bırakacak.

haberiçi

Yarın İzmir Adliyesi'ne gerçekleştirilen terör saldırının üzerinden tam bir hafta geçmiş olacak. Hafta boyunca saldırının olduğu yere onlarca kişi ziyaretler gerçekleştirdi. Saldırının birinci haftasında da iki büyük kurum Adliye önünde olacak.

İlk olarak saat 12'de C Blok Emniyet noktasına üyelerini çağıran İzmir Barosu, 'Korkmuyoruz, buradayız' başlıklı eylem gerçekleştirecek. Baro'dan yapılan açıklamada eylemle ilgili, "Adliye etrafında oluşturacağımız insan zinciriyle şehitlerimizi anacağız" denildi.

DİSK, KARANFİL BIRAKACAK

Baro'nun insan zincirinden sonra ise 12.30'da DİSK'e bağlı Genel İş Sendikası'nın İzmir'deki 7 şubesi terör saldırısının gerçekleştiği noktaya karanfil bırakacak. DİSK üyeleri, "Katliamları ve terörü lanetliyor, yaşamı savunuyoruz" diyecek. 

İLGİLİ HABER: Başsavcılık yardım kampanyası açtı

 

esnek en yeni

Facebook ile Yorum Yap

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

esnek en yeni

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Köşe Yazıları

Arşivde Ara

Dikey