DOLAR
3,5766 % 0,04

Bergama'da şehir merkezinde tek yön uygulamasına geçildi

Bergama'da şehir merkezinde tek yön uygulamasına geçildi

esnek

Bergama'da şehir içi trafiğinde tek yön uygulamasına 10 Ocak itibarıyla geçildi. Ayrıca bazı cadde ve sokaklarda da park yasağı uygulaması başladı.

haberiçi

Bilimsel çalışmalara dayalı gerçekleşen uygulama için düzenleme İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nün "Bergama kent içi ulaşım ve trafik düzeni proje raporu" ile Ege Üniversitesi'nin "Bergama ücretli halk otobüsleri raporu" doğrultusunda yapıldı. Uygulama ile ilgili olarak tek yön trafik güzergahı için, trafik işaretleri yerleştirildi. Bergama İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Bergama Belediyesi zabıta ekipleri gün boyunca 8 farklı noktada görev yaparak sürücülere yardımcı oldu.
 

TEK YÖN CADDELER

Uygulamaya göre İzmir yönünden gelen araçlar için Soma Kavşağı'ndan BerKM önü, Cumhuriyet Caddesi, Bankacılar Caddesi ve İstiklal Meydanına doğru olan güzergah tek yön oldu. Ayrıca Belediye önünden iki istikamete ayrılan yoldan Osman Bayatlı Caddesi, Şadırvan Camisi Caddesi, Kozak Caddesi, Kasapoğlu Caddesi de İstiklal Meydanı'na tek yönden bağlandı. İstiklal Meydanı'ndan İzmir yönüne gidecek araçlar ise İnönü Caddesi'ni tek yön olarak kullanacak.

PARK YASAĞI OLAN CADDE VE SOKAKLAR

Uygulama aynı zamanda bazı cadde ve sokaklarda da park yasağını beraberinde getirdi. Buna göre ise Eski Hastane Caddesi, Çamlıpark ile katlı otopark arası, İstiklal Meydanı'ndan Kınık Garajı'na kadar olan yerler, Galenos Caddesi ve Stadyum Caddesi'nde sağlı sollu park yasağı uygulanacak. Akropol Kavşağı'ndan Kozak yoluna kadar olan kısım, Cumhuriyet Caddesi ve Atatürk Bulvarı üzeri sadece sol taraf ve İsmet İnönü Caddesi minibüs güzergahında tek yönde araçlar park edemeyecek. Bergama Belediyesi tarafından kaldırım ceplerinde yeni yapılan dolmuş durakları da yolcu ulaşımında trafiği aksatmayacak şekilde düzenlendi.

Ayrıca Bergama Belediyesi tarafından Selinos Deresi üzerine Askerlik Şubesi ile Üç Kemer Caddesi'ni birbirine bağlayan Dursunbey Köprüsü yaptırıldı. Gazipaşa İlkokulu'ndan hastaneye giden Kestel Caddesi üzerinde yeni Kestel Köprüsü yapım çalışmaları ise devam ediyor. Kısa bir süre önce Bergama Belediyesi tarafından açılışı yapılan 350 araçlık katlı otopark ile birlikte tek yön uygulaması ve park yasaklarının Bergama şehir içi trafik sorununu büyük ölçüde rahatlatacağı öngörülüyor.

esnek en yeni

Facebook ile Yorum Yap

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

esnek en yeni

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Köşe Yazıları

Arşivde Ara

Dikey