DOLAR
3,5766 % 0,04

İzmir tavrını kara da yazdı

İzmir tavrını kara da yazdı

esnek

'Karda yürür izini belli etmez' atasözüne atıfta bulunan İzmirliler, 'Karda yürürüz, tavrımızı da izimizi de belli ederiz' dedi.

haberiçi

İz Gazete - Uzunca süredir ilk defa yoğun şekilde kar yağışı yaşayan İzmir'de bugün gündem kar... 

Sabah saatlerinden itibaren karın tadını çıkaran İzmirliler, bol bol da hatıra fotoğrafı çekindi.

Bir taraftan kar topu oynayarak, kardam adam yaparak eğlenen İzmirliler, öte yandan 'siyasi mesaj' vermekten de geri durmadı. Dün itibariyle Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde görüşülmeye başlanan 'Anayasa değişikliğine' dair mesaj veren İzmirliler, sosyal medya kampanyalarına bir de kar üzerinde destek verdi.

BAŞKANLIĞA HAYIR

'Başkanlık Sistemi'ni de içeren anayasa değişikliği önerisinin referanduma gitme ihtimaline dair sürdürülen kampanyalarda 'Başkanlık Sistemi'ne karşı çıkanların 'Hayır' oyu kullanma kampanyaları sosyal medyada yükselirken, Basmane'de AKP Konak İlçe Örgütü'nün de olduğu meydana büyük harflerle 'Hayır' yazarak fotoğrafını çeken İzmirliler fotoğrafı sosyal medyada 'Tavrımız net: Hayır' notlarıyla paylaştı.

Fotoğrafa, "Karda yürürüz tavrımızı da izimizi de belli ederiz", "Burası İzmir" yorumları yapıldı.

Dün TBMM'de Anayasa değişikliğinin görüşülmeye başlanmasına dair oylamada AKP ve MHP milletvekilleri 'evet' oyu kullanmıştı. 

İLGİLİ HABER: 'İzmir gören masum kar' mutlu etti

esnek en yeni

Facebook ile Yorum Yap

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

esnek en yeni

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Köşe Yazıları

Arşivde Ara

Dikey