DOLAR
3,5766 % 0,04

Bornova'da semt sahaları yenileniyor

Bornova'da semt sahaları yenileniyor

esnek

Bornova Belediyesi, ilçenin dört bir yanındaki semt sahalarına yenilerini ekliyor, mevcutlarını da yeniliyor.

haberiçi

İzmir'de amatör maçlara ev sahipliği yapan en önemli tesislerinden olan Bornova Belediyesi Yusuf Tırpancı Sahası'nın zemini yenilendi. Yenilenen futbol sahası FIFA'dan da onay aldı. Kısa bir aradan sonra resmi maçların tekrar oynanmaya başladığı tesise, ek tribün de yapıldı.

Bölgedeki amatör kulüplerin antreman yapması için projelendirilen Işıkkent Sahası tamamlanma aşamasına geldi. Zemini kaplanan ve tel örgülerle çevrelenen sahanın soyunma odalarının inşaatı da tamamlanmak üzere. Işıkkentli sporseverlerin heyecanla bitmesini beklediği saha şu anki görüntüsüyle bile göz kamaştırıyor.

Amatör maçların oynanabileceği nizami ölçülerdeki Naldöken Sahası'nın yapım çalışmaları da hızla devam ediyor. Etrafı kapatılan saha, yapılan drenaj çalışmasıyla zemin kaplamaya hazır hale getiriliyor. Sahayı çevreleyecek tel örgülerin monte edileceği istinat duvarları örüldü. Tüm bunlarla birlikte tesisin soyunma odalarının yapımına da başlandı.

Bornova'daki 38 amatör kulüp, Bornova Belediyesi'ne ait Pınarbaşı, Doğanlar, Taç Sanayi, Yusuf Tırpancı sahaları ile Bornova Şehir Stadı'nı kullanıyor.

Bornova Belediyesi son iki yıl içerisinde eski köy yerleşimleri olan Eğridere ve Çamiçi mahallelerindeki gençler ve çocukların kullanımı için de çim ve halı sahalar yaptı.

Son Güncelleme: 05 Ocak 2017 11:39
esnek en yeni

Facebook ile Yorum Yap

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

esnek en yeni

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Köşe Yazıları

Arşivde Ara

Dikey